iki aylık bebeğini evde bırakıp tatile çıkan anne

ifadeye bakınız. neden anne oldun ki sen? yorumsuz. "2 beberon mama yedirdim, acıkınca ağlar ağlar uyur dedim"

http://www.ensonhaber.com/cocugunu-evde-birakip-tatile-giden-annenin-ifadesi-2013-10-23.html
zamanında britney spears' a haksızlık ettiğimi düşündüren olay. sanatçı için ''olmaz olsun böyle anne. böyle anne düşman başına'' dediğim günleri hatırlıyorum da gerçekten haksızlık etmişim. hal böyle olunca bu kadın için söyleyecek söz kalmıyor tabi.
kadin bariz hasta tedavi edilmesi lazim.olan masum bebege oldu.yargilamadan once dusunmek lazim.isin daha vahin tarafi bu kadin hasta.herkesin kontrolsuzce cocuk yaptigi bir dunya da normal boyle seyler.
aklıma babası nerde peki sorusunu getiren haberin baş kişisi. bu bebek kendiliğinden olmadı ya, babayı niye sormuyo, dedirten haberin de baş kişisidir aynı zamanda. linç etmenin çok kolay olduğu, lakin kadının yaptığının hiçbir akla mantığa sığmayan bir yanı olmakla birlikte, "götürseydim beni öldürürlerdi" çaresizliğini duyamayıp linç edenlere de yazıklar olsundur.
yüce devletimizin güzide adalet dağıtıcıları tarafından "ömür boyu hapse" mahkum edilmiştir! kadının bebeğini ölüme terketmesi evvela bir "akli dengenin yerindeliği" kuşkusunu uyandırır kafalarda. bu tür bir durumu varsa illa ki tedavi edilmelidir. ancak tabi ki de öyle olmamış ve bütün ahlak, töre, namus, ataerkillik ve din öğeleri birleşip "kanun ve devlet" formunda kadının tepesine binmiştir... bu konuda kaleme alınmış ibretlik bir yazı için buyrun:

radikal gazetesi'nden orhan kemal cengiz'in köşe yazısı:

http://www.radikal.com.tr/yazarlar/orhan...
cahil mi desem hasta mı desem gaddar mı desem bilemediğim anne.
kendisi bebekken havaya üç kere atılıp iki kere tutulmuş olduğunu düşündüren anne