into the night

ilk belçika yapımı netflix dizisi.başrollerde hakan muhafız dizinde de rol alan mehmet kurtuluş'ta yer alıyor.güneş ışıklarının herkesi öldürdüğünü anlayan bir gurup uçak yolcusu sürekli batıya giderek güneşin doğuşundan kaçmaya çalışıyor.aksiyon ve bilim-kurgu bir arada doğal olarak yeryer mantık hataları da mevcut.konusu bilim-kurgu severler için gayet ilgi çekici,kendini izletmeyi başarıyor ama daha iyi olabilirmiş.
güneş ışınlarının yaydığı zararlı ışınların insanları öldürmesi üzerine sürekli batıya doğru karanlığın içine yolculuk eden bir grup insanın maceralarının anlatıldığı belçika yapımı netflix seridir..

hata/kusur arama odaklı izlemezseniz bir şekilde akan ve kendini izlettiren bir yapısı var ve bir sonraki bölümde ne olacağını merak ettirme garantisi var. 2. sezonunu tek gecede bitirdim.

 spoiler!
diziye ikinci bir türk oyuncu olarak kıvanç tatlıtuğ dahil olmuştur. dahil olmasının sebebi ise into the night evrenine dahil olacak ikinci bir netflix serisi olan ve türk yapımı olacak (bkz:bir denizaltı hikayesi
dizisinin başrolunde yer alıyor olması. into the night 'ın 2. sezonunda boy göstererek diğer dizininde tanıtıtmı yapılmış oluyor en nihayetinde. bence akıllı bir hareket. )

sezon o kadar yarım bir noktada bittiki 3 4 sezon daha gelir gibime geliyor. gelsin de zaten ben severek izliyorum.