iphone 7

bugün türkiye saatiyle 20:00'da tanıtımı yapılacak olan yeni apple modeli.sızan bilgilere göre doğruluğu %90 olan bilgiler:

- 3.5 mm kulaklık çıkışı olmayacak bunun yerine kulaklık lightning portundan sağlanacak
- depolama olarak 16gb kalkıyor, giriş modeli 32gb'ı 128 ve 256gb takip edecek
- space gray renk saçeneği kalkıp bunun yerine 2 farklı siyah model bekleniyor
- home tuşu fiziksel olarak basılan bir tuş yerine 3d touch özellikli dokunmatik bir tuş olucak
- plus modelde çift kamera olucak ama ne işe yaradığını bu akşam öğreneceğiz
- hem plus hem de normal modelde kamerada ois özelliği bulunacak
- normal versiyon full hd, plus model 2k ekranla gelmesi bekleniyor
- batarya konusunda her zamanki apple gibi ciddi bir artışa gitmeyerek selef modele göre 100-200 mah civarı bir geliştirme olucak
- su geçirmez değil fakat suya dayanıklı olacağı söylenenler arasında


şu bataryayı yapın 3000 mah, kullanıcılar rahat etsin artık.çinli telefon üreticileri bile incecik telefonlara 5000 mah batarya sığdırabiliyorlar da apple mühendisleri mi sığdıramıyor?yıl 2016 hala 1700 küsürlerde batarya.

not: uçuk fiyatı (3800 tl fiyatla vatan bilgisayar'a eklendi) nedeniyle almayı düşünmediğim ama teknolojik ürünleri takip etmeyi sevdiğim için ilgilendiğim modellerden biri.
lansmanda sia'nın performansının telefondan bariz daha fazla alkışlandığı ve ilgi gördüğü yeni cihazı. rakiplerinde varolan özelliklerin eklendiği bir telefon olarak görünüyor. bi de inşallah wireless air plug gibi bi şeyler yaparlarda onunla şenleniriz.jet black plus modelini almamak için kendimi zor tutuyorum! ama yok asla! kapitalizmin bu oyunlarına gelmeyeceğim! *
kurban bayramını fırsata çevirerek alabileceğim telefondur. hazır diyorum bayram gelmişken diyorum kim benimle i phone 7'ye girer? oturumu minimum 5 kişiyle açıyorum. var mı arttıran *
iphone larla ilgili düşüncelerim tam olarak şunlar.
http://www.facebook.com/charlesthefrench...
açıkçası her yıl bir üst modelini çıkaran iphone'a karşı aşırı zaafı olup da her yıl telefonunu yenileyen insanları yadırgar hatta örselerdim. ta ki bugün bu şaheseri elime alana dek, eğer iphone kullanıcısıysanız bu telefonun tasarımına bayılacaksınız. ama o kulaklık girişinin olmaması kablosuz çalışması çok ilginç geldi bana..
6 ve 6s ile hemen hemen aynı özelliklere sahip telefon modelidir. iphone 7, her hangi bir teknolojik inovasyon barındırmamakla birlikte zaten geliştirilmiş özelliklerin pazarlama amaçlı sonradan sunulmasıdır.

yukarıda gördüğüm kadarıyla 128 gb iphone 7 plus türkiye'de 4350 tl imiş. hiç bakmamıştım ve şimdi görünce şok oldum. aynısı isviçre'de 899 chf, yani dünyanın en pahalı ülkesinde bile 2810 tl oluyor. tabii kazançları oranladığımızda buradaki alıcı için iphone fiyatı şaka gibi 899 tl gibi oluyor ki buna rağmen lüks ve pahalı olarak kabul edilen bir ürün. türkiye'de ortalama maaş alan bir insanın bu ürünü taksitsiz alması biraz zor. 24 ay taksit bittiğinde ise telefon çoktan bilinçli olarak bozuluyor.
patlamadığı sürece benim için değeri yoktur. 7 abi bu patlaması lazım.
bırak yedisini birini bile bilmediğim, bunun için kendimde çok büyük eksiklik hissettiğim telefon modeli.
samsung kullanıcısıyken bir anlık karar ile iphone 7 plus alma kararı aldım. şuan hiç pişman değilim canavar gibi telefon ve tek pişman olduğum şey bugune kadar neden samsung kullandığım oldu.
bim de satışa çıkıyor. 2.999 tl.. ben şok
şimdiye kadar kullandığım en güzel, en stabil, en dayanıklı telefon.

eskiden senede bir telefon değiştirirdim ancak iphone x çıkmasına rağmen geçmeyi düşünmüyorum.

öyle bağladı kendisini.
telefonum jetblack 128 gb. 2,5 yıl önce almıştım. çılgınlar gibi de kullanıyorum. en ufak bir kasma, donma, kapanma yaşatmadı bana. iphone’lar genelde hep android lerden üstün oldular bu bir gerçek. şu anda bile alınabilecek en mantıklı iphone modelidir. daha 2-3 yıl rahatlıkla götürür. ios 14 ten sonrasına güncellememek tavsiye olunur . bence bu eylülde çıkacak olan ios 13 iphone 7 ler için en gelişmiş son stabil sürüm olacak sonraki sürümlerde yavaş yavaş sorunlar çıkmaya başlayacaktır.