itü sözlük

sanırım ekşisözlükün ilk resmi klonu. itü sözlük sahibi, admini, "aslanlar gibi imtiyaz sahibi" wondrous, ekşisözlük kurucusu ssgden izin alarak kuruyor sözlüğü.

ekşisözlük kadar kalabalık olmaması ve babasının açtığı yolda yenilikler getirerek ilerliyor olması artılarından birkaçı.

http://www.itusozluk.com
kaliteli bir interaktif sözlük. kadrosu çok elit. fırsat buldukça yazdığım bir sözlüktür aynı zamanda.
ayısözlükle sayesinde tanıştığım, kaliteli bir sözlük. duyurular köşesi çok daha fazla kullanıcısı olan ekşiden daha hızlı cevap veren ve yardımsever arkadaşlarla çok faydalıdır. yalnız son zamanlardaki yoğunluk ve uyuşukluğum nedeniyle boşladığım, birazcık da ayısözlükle aldattığım ihihi sözlük.
ayı sözlük başlığında homofobik rüzgarlar esen sözlüktür. bir o kadar da destek görüyor görüntü itibariyle. bu ötekileştirme savaşı hiç bir zaman bitmeyecek, özellikle itü sözlükte bile homofobinin tavan yaptığını görmek cidden ürkütücü.
yazarları homofobiktir falan ama ilk göz ağrımdır 3-4 senedir yazmaktayım.severim yazarlarını çok kankam oldu oradan pek zirvelerine gidemesemde bir çok zirve yapmışımdır kankalarım arasında.

temalarına,işleyiş sistemine,sözlük formatından ödün vermemelerine,yenilikçi tavırlarına,silinen entryleri bile müzeler başlığı altında tekrardan yayınlayarak hertürlü eğlenmemi sağlayan güzide yerdir.

seri eksi hiç vermedim ama ayı sözlük başlığına atıp tutanları seki eksi oy makinalı tüfeğiyle tarıyorum haberleri olsun,akıllı olsunlar*