kardan adam

en soğuk ama aynı zamanda en sevimli adam.
kardan kadınları ve kardan gayleri ötekeliştiren ataerkil toplumun sözümona eğlencesi, bazı yurdum gayleri bunlarla eğleniyormuş sadece katillerine aşık olduklarını bunun sadece bir travma olduğunu bilmeleri gerek ve bu hastalıklı zihniyetin başımıza neler açabileceğini şu gençten görüp ibret almalılar
bazı kendini bilmezler tarafından ilk görüldükleri an bir tekmeyle yıkılırlar,ah zavallıcıklarım.
hiç yapamadığım şey. malum, antalya'ya kar yağmıyor.
geçen kış en güzel iki tanesini yaptığım kış oyuncağı. gelip geçenler hatıra fotoğrafı çekmişlerdi. birkaç gün de yerlerinde kalmışlardı. canlarım benim. bu kış da öyle güzel bir kar yağarsa daha güzellerini yapacağım.
(bkz: gülşen in hareketlimsi slow insanın içine işleyen şarkıları)

kategorisindeki en iyi şarkılardan biridir. türk pop müziğinin en iyi kadın şarkıcılarından gülşen'in içimize içimize işlettiği özenle sözlerini yazdığı ve yine resmen kendi imzasını atar gibi bestelediği, yağ gibi akan gitar rifleri ile süslediği şarkısıdır. sözleri seni yorar bana zarardır adeta bebeksi. ay yine dinliyorum içim bir hoş. ay öldüresiğ var beniğ.
cinsiyetçi söylemlerin bir yansıması olan kavram ve uygulama. kardan kadın, kardan trans vb. de olmalı!*

(bkz.: (bkz:#161799))
yazmayayım yazmayayım dedim ama dayanamadım.. bazı yazar arkadaşlarımınevlerinin önünden geçtim bu pazar. isim verip rencide etmek istemiyorum onlar kendilerini çok iyi biliyorlar. hayallerindeki koliyi, sevgiliyi yaratmaya çalışanınız var, kendinize gelin. havuç görmeye alışıktık ama patlıcan pes dedirtti.
sırf komşular içi herif çekmiş desinler diye yapılanlara bak!
eskiden bu işler subliminal mesajlarla yapılırdı. kardan adam yaparken sadece ellerimiz ıslanırdı. patlıcan komşuların gözüne gözüne sokulmazdı!
kardan yapılanı geçtim de bu yazarcan arkadaşa ne oldu? özleniyorsunuz efendim!!
  • /
  • 3