kayıp kızlar

başrollerinde ahu tuğba,çiğdem tunç,tarık akan ve nuri alço <br>un oynadığı eski bir türk filmi. öyle garip ve güzel bir film ki ilk defa bir filmde tecavüzcü coşkun gazoza ilaç atmıyor hatunla beraber olmak için,hatun kendi istediğinden beraber oluyor.sırf bu yüzden daha da ayrı bir severim bu filmi. <br> <br>fakat küçükken evden kaçıp,istanbulda ünlü olmanın,türkiye <br>in -sesim bok gibi olduğu halde- yeni zeki müreni, olmanın hayalini kuran ben,bu filme bakar bakar ağlardım.nedense yüzüme kezzap falan döküleceğini,evsiz barksız kalıp sokaklarda kalacağımı,en fazla bir gazinoda tuvalet önünde bekleyip kolonya dökeceğimi bir duvar ardından düşünürdüm ve buna hüngür hüngür ağlarken ayna karşısında-bu güzel yüze nasıl kıyıpta kezzap dökülebilir allahım,ühühühü diye söyler,masaya vurur,ağlamaya devam ederdim..ne garip bir çocukmuşum... <br> <br>yani o yüzden bu film benim için çok önemlidir.
seksenlerde yapılmış iyi filmlerden dönemine göre, entelektüel birikimden yoksun kızların kısa yoldan kazanma düşüncesiyle hareket etmesi. <br>"seni kendime ayırdım yavrum" (bkz: nuri alço) <br> <br> aylin aslımın gulyabani albümünde seslendirdiği parçadır aynı zamanda.
gelmiş geçmiş en iyi türk filmlerindendir. gerek işlediği konu gerekse oyuncu kadrosuyla kült bir filmdir. arşivimde yer alan ara ara izlediğim filmdir aynı zamanda.
filmin muhteşem fragmanı için ;