kim milyoner olmak ister

yüksek puanlı üniversiteleri kazanmanın insanın genel kültürüne her zaman katkı sağlamadığının göstergesi olan yarışma. yeni neslin, en basit genel kültür bilgisinin ne kadar zayıf olduğunun heleki kendinden 10 yıl önceki yakın tarihten, gündemden, siyasetçilerden ve sanatçılardan bile ne kadar bihaber olduklarının göstergesi gibidir. ezberci eğitim sistemi, test çözen kuşak, tv-internet çocukları, 12 eylül darbesinin amaçladığı nesil vb. bir çok konuda veri kaynağı gibidir.
herkesin "ben" diye cevap vereceği sazanlık soru biçimi.
bu yarışma için neden üniversiteli insanlar yerden yere vurulur anlamış değilim, sanki üniversite okuyunca her bilgiyi bileceklermiş gibi ilişkilendirme yapılıyor ilginç. bilginin yaşı ve eğitimi yoktur kanımca. illa bir yarışma üniversiteyle ilişkilendirilecekse eğer o yarışma ancak yetenek sizsiniz türkiye olmalıdır! zira ne için oy kullandığını idarak edemeyen üniversiteliler mevcut.
porgramda kenan ışık yakında yarışmacı gençlerden birini alıp kucağına poposunu tokatlarsa şaşırılmaması gerekir. genel kültür şart.
iki yıl önce başvuru için form doldurduğum gecenin sabahında kendileri tarafından aranmıştım.başvurunuzu değerlendirdik, stüdyomuza mülakat için yarın gelin dediler.gittim.mülakat grupları değerlendirildi,olumlu olursa sizi arayacağız denildi.ben bekledim ama o gelmedi.