koşul

maryam keshavarz yapımı eşcinsel temalı film (2011). olay iranda geçmektedir. iki lezbiyen ve yaşadıkları üzerine drama.
2011 iran yapımı lezbiyen temalı film. tabularla, baskıcı rejimle, sansürle büyütülen bir alt kültürün varlığını, adeta erkek olmayınca kadın severek dışavuran iki lezbiyen karakterin hikayesini anlatır. orjinal adı circumstance dır.
farsça ismi şerait(şartlar) olan film iranın, neredeyse avrupayla birebir olan sosyal hayatını gözler önüne seriyor. böylesi bir bakış açısının bence hayali olması kuvvetle ihitimal.

izlediğim lezbiyen temalı filmlerin en tatlısı buydu diyebilirim.
başroldeki kadın oyuncular çok güzellerdi. esmer ten, simsiyah ve uzun saçlar... fahriye evcen ile hazal kaya'ya da çok mu çok benziyorlar.

--- kilosu 12 rupiden yarım kilo bamya ---

ilk ön sevişmelerini sabah ezanı okunurken gerçekleştirmiş olmaları filmin radikal duruşunu anlatmam için yeterlidir zannediyorum.

--- kilosu 12 rupiden yarım kilo bamya ---
eskişehir'de nazım hikmet kültürevi nde 14 aralıkta gösterilecek olan film. etkinliği gökkuşağının kızılı organize ediyor.
genellikle ima edilen veya zorunlu olarak beyan edilmiş olan ihtiyaç veya beklenti
shireen ve atafeh'in aşkını konu edinir. shireen, atafeh'in abisiyle evlenir gibisinden dramatik olayları barındıran izlenmeye değer bir film.

2011, iran yapımıdır.

kaynak: tulpar