kuir bar

ankara'nın yeni lgbt mekanı. ankara'lılara hayırlı olsun efendim. bu cumartesi açılıyor.

adres: yunus nadi sokak 21 numara- yukarı ayrancı , çankaya, ankara

açılış partysi eventi;

http://www.facebook.com/events/441758089201248/
bardan yetkililer barla ilgili bilgi vermiyorlar ve diyorlar ki;


"
buse kılıçkaya

bara ilişkin daha fazla hiç bir şey paylaşamayacağız, gelin kendiniz görün, herkes kendinden bi şeyler bulacak..) eğlenmeyi garanti ediyoruz.."
artık ankaralı gaylerin veya genel olarak ankaralıların istanbul şöyle istanbul böyle,kötü bir şehir vs gibi suçlamaları pek yapamayacaklarını gösteren bar. hiç sevmediklerini söyledikleri * orada gay hayatı çok basit,kalitesiz vs. dedikleri şehir olan istanbul'un yaşam tarzı artık yavaş yavaş ankaraya da geliyor.*

dip not: bir çok ankara'da yaşayan tanıdığım var **.hepsi istanbul'u sevmediğini söylüyor ama en uygun fırsatta istanbul'da alıyorlar soluğu.ancak ben yukarıdaki sözleri yazarken bir aşağılama,yargılama yapmak istemedim,gözlemimi aktardım. *
ankara daki eşcinsellerin sadece aktivist olanları göz önünde, diğerleri mahalle baskısından dolayı pek ortaya çıkmıyorlar, çıkamıyorlar. bu sebeple bir beyoğlu barları gibi olmayacağı kesin lakin ankara nın böyle bir bara ihtiyacı olduğu da bilinen bir gerçek. umarım istanbuldaki mekanlar gibi dolup taşar bu barda. ankara lı yazarlardan gelişmeleri ve izlenimlerini paylaşmalarını diliyoruz.
ufak bir mekan, biraz da ulus taverna havası. biz pek rahat hissedemedik, umarım hissedenler olur. rahatsızlık çevrede ve içeride dolaşan oğlancı tipli amcaların olmasından kaynaklı, yoksa içeride tatlı travestiler ve bir kaç yakışıklı gay de yok değildi. yine de, var olması gerekiyor. ölü ankara için biraz olsun bir umut ışığı olur belki.