la roux

düzgün bi başlık açmaya karar verdim bu güzide şarkıcı ablamız bnm çok beğendiğim sesi ve tarzı değişik bi sanatcıdır
iş yerimden youtube a giremediğim için groveshark dan parçalarını paylaşıyorum dinleyin beğeniceksizniz

http://grooveshark.com/s/i+m+not+your+toy/2h8t9v?src=5
iki defa canlı dinleme şansı bulduğum ingiliz synthpop ikilisi. sahnedeki enerjileriyle hiç tanımayanını bile coşturacak bir performansları var. bir konserine gitme şansınız olursa mutlaka kaçırmayın derim.
gerçek anlamda 80lerde ikiye ayrılan synth pop'un new wave ve new romantic kollarını 2000lere taşıyan britanyalı şarkıcı.

minimal müziği sadece kişisel zevki için yapan la roux; 2011 yılında the chemical brothers, goldfrapp ve groove armada gibi devleri geride bırakarak grammy'ye ulaştı.growing pains adlı şarkısı lezizdir.
trouble in paradise albümüne halen ısınamadım, çıkalı ne kadar zaman olmuş. let me down gently dışında biraz tırt gibi? ayrıca bir kez kendisini canlı izleyip in for the kill'de zıp zıp dans etmiştim, acayip iyi bir enerjisi var vokal kızımızın.
adını, çok fena rize dağlarında çay toplayan bir laz kızına benzeyen solist hanımkızımızın kızıl saçlarından alan ingiliz ikili. ilk albümlerini 2009-2010 döneminde öküz gibi dinlemişliğim, dinleyip dinleyip de bunalım yapmışlığım var. bence şarkılarında ciddi bir hüzün var, her ne kadar synth pop yapsalar da (gerçi pek çok synth pop grubu hüzünlü müzik yapıyor, depeche mode, psb falan). in for the kill, quicksand falan fena bunalımdı, o günleri pek hatırlamak istemediğim için, tekrar açıp dinleyemem herhalde ama süper kaliteli bir albümdü o albüm.
üçüncü albümleri “supervision” yayınlanan ingiliz grup. yine ilk albümleri kadar başarılı değil ama gideri var tabi.