lady diana

kalplerimize umut ışığı salan; şıklığı, asaleti, yardımseverliği ve yaşam hikayesiyle masal prenseslerinin gerçek olduğunu kanıtlayan bir trafik kazasında ölmüş soylu olmayan ingiliz prensesidir
soylu olmayan ingiliz prensesi denmiş ve hata edilmiş. belki üst düzey bir soylu değildi ama soyluydu. medya her zamanki gibi halkı manipüle edip efsane yaratabilmek adına sanki halktan biri gibi gösterdi diana spencer'ı.

alıntıdır:

--- spoiler ---

diana frances spencer, 1 temmuz 1961 tarihinde ingiliz aristokrasisi içinde doğdu. edward john spencer'in en küçük kızıydı. annesi frances, babasının ilk eşiydi. ingiltere, norfolk'ta, sandringham park house'da doğdu. percy herbert (kilise rektörü ve norwich ve blackburn eski piskoposu) tarafından st.mary magdalene kilisesinde vaftiz edildi. diana dört kardeşe sahipti:

sarah spencer (19 mayıs 1955 doğumlu)
jane spencer (11 şubat 1957 doğumlu)
john spencer (12 ocak 1960 da doğup öldü)
charles spencer (20 mayıs 1964 doğumlu)

eşinden boşanan frances spencer, diana'yı ve bir kardeşini de alarak londra'da knightsbridge'deki bir apartman dairesine taşındı. aynı yılın noelinde babalarını görmeye giden spencer kardeşleri, edward john spencer annelerinin yanına göndermeme kararı aldı. frances spencer dava açsa da eski eşinin nüfuzu nedeniyle çocukları geri alamadı.

1975 yılında büyük babalarının (albert spencer) ölümünden sonra babaları 8. earl yeni kont olunca, diana da lady ünvanını kazandı.

--- spoiler ---
ölmeden önce hakkında müslüman olduğu yönünde dedikodular dolaşan ingiltere'nin bahtsız prensesi. kocası olacak prens, başka kadınlarla gününü gün ederken bu kadında en sonunda dayanamamış ve mısırlı zengin bir müslümanla ilişkiye başlamıştır. prensten boşanmaya karar verdiği sırada trafik kazasıyla ölmüştür. söylentiler ingiliz gizli servisi tarafından öldürüldüğü yönündedir.

edit: hint değil mısır olacakmış. düzeltme için sinan'a teşekkürler.