last fm

mis gibi site!
site üzerinden indirilen bir aparat sayesinde bilgisayarınızda dinlediğiniz müzikler "scrop"lanıyor ve sitedeki profilinize aktarılıyor. bu arada dinliyor olduğunuz müziklere benzer yeni şeyler keşfedebiliyor ve ortak müzik zevkiniz olan insanlarla da iletişime geçebiliyorsunuz.

sitenin adresi http://www.last.fm türkiyede yasaklanmış durumda. ancak dns ayarlarıyla birazcık oynandıktan sonra girilebiliyor.
hâlâ girilemiyorsa http://www.lastfm.fr gibi uzantılar kullanılabilir ve ardından da site üzerinden dil ingilizceye ya da türkçeye çevrilebilir.
bilgisayarınız ve müzikleriniz çalınsa bile kayıt olunan ilk günden beri adınıza yaptığı arşivle karşınıza çıkan müzik dünyası. kim, nerede, ne zaman, ne dinlemişle hayatınıza renk katan, yeni komşuluklar edindiren iyi dost, müzik kulağı.
artık facebook, gmail ve yahoo maildeki arkadaşlarınızın last.fm üyeliği olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz. bir de "ortak arkadaş" olayı da getirmişler.
benim gibi günde 5 6 saat müzik dinleyen biri için biçilmiş kaftan.çok grup keşfettim hala durmuyorum keşiflerdeyim.
gün içinde neler dinlediğinizi bilgisayarınızdaki mp3 player, ios, android ve bazı şanslı simbian telefonlar üzerinden kendi bünyesine kaydederek size yeni müzikler, müzik zevkinizin uyuştuğu insanlar ve konserler tavsiye eden çok kullanışlı bir site/program. üye olduktan sonra last.fm scrobbler denilen ufak programı bilgisayarınıza/telefonunuza yüklemeniz yetiyor. http://www.lastfm.com.tr adresinden inceleyiniz.

internette kredi kartıyla alışveriş yapma korkumu hiçe saydım aldım radyoyu. pek de özlemişim. eskiden paralı değildi mis gibi dinliyorduk. bir ara da kapatmışlardı türkiyede siteyi. *
yeni yeni gruplar tanımanızı, dinlemenizi sağlayan site. aynı müzik zevkini paylaştığınız insanlarla da tanışabilirsiniz.
sayesinde 4.159 müzisyen dinlemişim. saygılar efendim.
gittiğiniz her yerde, bilgisayarınızı değiştirseniz bile last fm srobbler yükleyerek arşivinize ulaşmanızı sağlayan, bu şekilde de kendi müziğinizi her yere götürmenizi sağlayan güzel site. ayda sadece 3 dolarla sınırsız müzik dinleyebilir hem de bu dinlediğiniz müzikleri arşivleyebilirsiniz. son zamanlardaki uygulamalarıyla üye olmasanız bile 8 tracks veya stereomood üyeliğiniz varsa oralardan dinlediğiniz müzikleri de scrobbelayarak arşivinize ekleyen müzik sitesi. hem kullanışlı hem keyifli üç seneden fazla olan üyeliğime rağmen sıkılmadan kullandığım radyo.
91bin dinlemeyi geçtiğim, yeni görünümü halen beta sürümünde olan, spotify ile yaptığı işbirliği sonucu istediğimiz her parçayı site üzerinden dinleyebildiğimiz müzik arşiv ve öneri sitesi.

ekleşelim: http://www.last.fm/user/cortlandandrus
yeni görünümünü seviyordum ama yavaştan nefret etmeye başladım. kullanıcı dostu eski arayüze özlem duyuyorum.
sanırım en kullanışlı sitelerden biri, özellikle benim gibi etrafındaki insanların müzik zevkine önem veren biri olan insanlar için harikulade bir site.
ayrıca yeni müzik önerileri ve sanatçı biografileri gibi önemli bilgileri barındırmasıyla vazgeçilmezim.

eklemek isterseniz diye: http://www.last.fm/user/milotoadfoot
eskisi kadar hareketli olmadığı için üzen web sitesi.
maalesef spotify sonrası yavaşça tarihin tozlu sayfalarına gömülen site. çok severdim kullanımı, dizaynı, interaktifliğiyle müzikseverlerin gönlünde yer edinmişti.
kaliteli ve kullanışlı yapısıyla, hayranı olduğum site.
eylül ayında 10'uncu yılımı dolduracağım dinlediklerini skroplayacağın güzide bir site. analizlere, yıllara, aylara göre dinlediklerinizi bakmak oldukça keyifli. spotify'la da uyumlu.