lgbt bireyler arası şiddet

genelde lgbt bireylere yönelik şiddet tartışılırken atlanılan dikkat çekici bir konu. özellikle eylül cansın olayı ile ayan beyan ortaya çıkan trans bireyler arasında böyle bir ciddi durum bulunmakta görüldüğü kadarıyla.
mimar çok iyi bir konuya değinmiş.

maalesef böyle bir şey vardır. şiddet denince aklımıza ilk fiziksel şiddet geliyor ama lgbti bireyler arasında bana göre yaygın olanı duygusal şiddettir. ve ne yazık ki en yaygın olan bu şiddet türü en az göze batanıdır.

fiziksel şiddetten daha beterdir. dayak yesen bir süre geçer ama duygusal şiddet öyle değil. üstelik hepimiz aynı karakterde de değiliz. bazılarımız bundan gerçekten etkileniyor.

genelde sadece dedikodu ve zorbalık yapmaktır. bunun dışında pençeleyebilirler* de, ama daha çok o iğrenç ağızları ve kirli kelimelerini kullanıyorlar.
sevgiliyi ısırmak buna dahil mi acaba diye merak ettiğim konu.
nefret tutumuna sahip olma nedenlerinden biri de bireylerin içlerinde bastırdıkları kimlik duygusunun dışarı çıkma durumu olduğu bilimsel çalışmalarla desteklenmektedir. malesef ayrımcılığa uğrayan bireyler ayrımcılık yaratmaya daha yatkın oluyormuş. farketmediğimiz bir çok şiddet kendi içimizde ki savaştan kaynaklı olabilir. insanları sevmek güzel, nefret bize göre değil. lütfen kendinizi sevin..