nba

bu sene lokavt yüzünden büyük eksikliğini hissetiğimiz amerikan basket ligi.
dunyada oynanandan bambaska bir basketbol oynanan 1 numaralı basketbol ligi..
demirden sporcuların oynadığı bir basketbol ligi.. basketbolun yaşandığı yer. (bkz: i love this game)
heralde benim entrymi okumuş olmalılar ki 1 hafta sonra lokavt sona erdi.mutluyuz heyecanlıyız. (bkz: where amazing happens)
lokavtın bitmesi beni derinden yaralamıştır. bi adam her yönüyle bu kadar mı karizmatik olur. yüzü, vücudu, oynayışı, şut atması, bakışları. her şeyiyle çok güzel bi insan geçti bu ülkeden. onu canlı izleyebildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum.

(bkz: deron williams)

tanım: amerika profesyonel basketbol ligi.
national basketball association kelimelerinin baş harflerinden oluşan kelime
lokavt süreci ve belli şampiyonluk favorileri yüzünden artık çekici gelmeyen amerikan basketbol ligi. genç türk oyuncuların performanslarını takip etmeyi bir kenara koyarsak hele ki cnntürk tarafından yayınlandıkça itici olmaya başlayan ligdir ayrıca.
logosu jerry west'in silüeti olan. yaklaşık 2003 ten beri kesintisiz takip ettiğim basketbol ligi.

logo bu fotodan yola çıkılarak tasarlanmış ;
lgbti onur haftasını desteklemek amacıyla nba takımlarının logolarını gökkuşağı renklerinde basıldığı t-shirtler piyasaya çıkarmışlar.

http://www.outsports.com/2016/6/7/11843546/nba-pride-month-lgbt-shirts
önce jimmy butler şimdide paul george doğudan batıya geçti seneyede lebron jamesin lakers a geçeceği konuşuluyor.zaten oda olmasa iyice 2.lig gibi oldu konferans.david stern in doğu konferansını komple kapatma planı var sanırım.
sizce lakers konferans finali yapabilir mi? lebron'un doğudan gidişi ve kawhi'ın gelişi doğuyu hareketlendirdi bence güzel oldu.
lakers'ın final yapabilmesi kuzma, lonzo ball, ingram gibi oyuncuların istikrar ve gelişimine bağlı. lakers eze eze kazanmıyor çünkü. ufak detaylar belirliyor sonucu.