nil makaracı

star tv'de yayınlanmaya başlayacak olan avlu isimli dizinin kadrosunda yer alırken lezbiyenliğini, dizinin önüne koyması ve yardımcı yönetmenin uyarıları sonrasında gmag'in bir fotoğrafını paylaşması sonucunda diziden kovulmuş oyuncudur.

olay ile ilgili gmag'in attığı tweet: https://twitter.com/GMagcomtr/status/976...

edit: lethallegend'in uyarı içeren girdisi üzerine tanım kısmı düzeltilmiştir.
lezbiyen olması sebebi ile değil, lezbiyenliğini, oynayacağı dizinin önüne koyması sebebi ile kovulduğu haberi mevcut. zaten dizi ekibine de özellikle seçilmiş. ancak kendisi türkiye'deki önemli lgbti yaşam sitelerinden biri olan gmag ile yaptığı iletişim sonrası, dizinin yardımcı yönetmeni tarafından bu konuda uyarılmasına rağmen fotoğraf paylaşmış olması nedeniyle kovulmuş. haberleri iyi okumak lazım...
nedense son zamanlarda lgbti bireylerle ilgili çıkan haberlerin hepsinde lgbti'lere karşı bir saldırı varmış gibi sunulması çok ilginç. aslında bir saldırı yok ama varmış gibi gösteriliyor. neden bu şekilde her olaydan bir mağduriyet çıkarma çabasında bu camia anlamış değilim. bu şekilde yaparak, yıllardır mağdur edebiyatı yapan yöneticilerle aynı kefeye giriyoruz. yapmayın gözünüzü seveyim. bir kalitemiz olsun. yerle bir etmenin bir anlamı yok yapılan güzel işleri.