öğrenciyken evlenme yasağının kaldırılması

bugün gazetelerde gördüğüm haberin başlığı, şu an yürürlükte olan yasa evli olanların kayıtları yapılmaz. öğrenciyken evlenenlerin kayıtları silinerek okulla ilişkileri kesilirdi. yeni yapılan düzenlemeyle evli olanların kaydı alınmayacak fakat öğrenciyken evlenenlerin kaydı silinmeyecek şeklinde değiştirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20463896.asp
çocuk gelinler artık okulu bırakmak zorunda değiller yani. çocuk da yapacaklar kariyer de.
imam nikahıyla evlenip her haltı yeme akımının önünü sonsuza kadar açacak uygulama. tecavüzcüleri serbest bırakan, 70 yaşındaki adama dini gerekçelerle- dinimin gerekçesi- 13 yaşındaki kızı hak gören, tecavüze uğrayan kızları evlendirerek bütün delinmiş insani bekaretlerimizi onaran bir düzene sahip çıkan bir düşünce sisteminden beklenen hareket. o yaşta evlendiği kızları- erkeklerin o yaşlarda evlenmesini beklemiyoruz herhalde- ''baba beni okula gönder'' kandırmacasının aksine hangi zihniyet okula gönderecek merak ediyorum. hazır dini sistem ilmek ilmek ağlarını örüyorken kızları kapatıp evinin bilmemkaçıncı kadını yapmayı planlayan zihniyet varlığını artık resmi olarak sürdürecek. e tabi insan ömrünün azaldığı bir çağda en az üç çocuk yapmak için kolları erkenden sıvamak lazım.

(bkz: allah rızkını verir)
''baba beni okula gönder'' kamu spotlarını bangır bangır tvlerde gösteren devletin her zaman ki iki yüzlülüğüne yakışır kanun tasarısı, "onların yeri buralar değil okul" derken, sabah akşam yemeğini ocağa koyup, çocuğu uyutup okula gitmesimi kast ediliyordu acaba, bu ne ilkelliktır kardeşim, okullu çocuk adı üstünde.
-kızım ödevini neden yapmadın?
+gece bebek hiç uyutmadı öğretmenim.
-söyle yarın kocan okula gelsin. *