oy vermek

koyvermemektir.
demokratik parlamenter sistemin sürekliliğinin aracı ve güvencesidir.
fakat, son referandum sonuçları da göstermiştir ki, her yurttaşın oyunun değeri, işlevi ve etkisi eşit değildir ve adil de olamamaktadır.
ülkenin en üretken ve en eğitimli nüfusunun yaşadığı illerin siyasal tercihleri ile diğerlerininki ortadadır.
o halde, daha az üreten, daha az düşünen ve daha az eğitimli olan bireylerin kuru kalabalığıyla diğerlerinin üzerinde tahakküm kurmasının önüne geçebilecek yeni bir siyasal ve demokratik haklar çerçevesini tartışmanın zamanı gelmiş ve geçmektedir...
oy vermek anayasal pozitif statu haklarindandir. bu sebebten aihm ye basvurulabilir.. vedenik komisyonun karari evrensel hukuka uygundur . peki sen burhan kuzu ben bile bunlari bilirken bunları bilmene rağmen aksini savunman hangi vicdan ? kendi yazdigi kitapla çelişen bir hukukcudur burhan kuzu . baskanlik sistemini kendi kitabinda kendisi diktatorlukle eşdeğer yapmıştır.anayasa mahkesi görevsizlik karari verecek ! bu karar tabiki yerinde degil çünkü chp muhalefet yapmak ne bilmiyor ! bildikleri hukuku anlatamiyorlar kendilerini ifade yetenekleri yok ! e dolayisiyla ne oluyor burhan kuzu bilirkisi oluyor .