pembe koğuş

tsk ve askeri hastanelerin pembe tezkere için uygulamaya geçirmeyi düşündükleri yeni sistem. artık amaç nedir bilemiyorum ve tabi o koğuşlarda neler yaşanır, düşünmesi bile ürkütücü.
eşcinsel olduğunuzu kanıtlamanız için ilişki sırasında çekilen fotoğraf ile yetinmeyen tsk'nın getirdiği yeni yöntem, hapishane farkı olmayan 1 hafta yatıp gözlem altında olduğunuz, cep telefonunun, hastane bahçesine bile çıkmanın yasak olduğu çağ dışı koğuş.
gökkuşağının renklerini taşıyan eşcinselleri zorunlu olarak pembeye hapsetmeye çalışan zihniyetin tek renkli fikri.
bazıları içinde ego tatmini olabilecek koğuştur.
bu pembe koğuş olayı saçmalık. fakat şöylede bir durum var. öncelikle askerliği savunan, askerlik aşkıyla yanıp tutuşan bir insan değilim. türkiye'nin eşcinselliğe bakış açısınıda sevmiyorum*. aile ile konuşulmak istenmesi, makyaj yapıyormu diye sorulması, aktiflik-pasiflik vs. bunlar çok saçma şeyler. insanlar cahil, evet ama eşcinsellik askerliğe engel bir durum değil bence. sonuçta erkeksin ve yaşadığın ülkede askerlik diye bir kavram varsa yapılmalı diye düşünüyorum. eşcinsellik askerlikten kaçmak için araç olarak kullanılmamalı bence. ha aşırı derece feminensindir, askere gidersen çok zor durumlarla karşı karşıya kalma ihtimalin varsa istisnalar uygulanabilir. ama dışardan bakıldığında bir hetero erkekten farkın yoksa askerliğe gidilmeli bence. işin duygu boyutunun burada pek yeri yok gibime geliyor. ''hetero'' oldukları için gidip, doğuda öldürülen daha çocuk yaştaki gençlerin ben eşcinselim diye bir ''kartları'' yoktu ellerinde. veya onlara duyguları sorulsaydı askere gitmek için can attıklarını mı söylerlerdi?cinsel kimlik bir kaçış kartı olarak kullanılmamalı. cinsiyetin erkek ve bu ülkede erkekler * askere gidiyor. bu tarz şeylerle zaten toplumun kafasındaki ''karı mı lan bu'' sorusuna-düşüncesine destek veriliyor gibime geliyor. eşcinsel olan erkeklerde adı üstünde erkektir, ve askere gitmelidirler. dediğim gibi aşırı feminenlik vs. gibi bir durum yoksa ortada. aşırı feminen olan bir insan o kadar erkeğin arasında pek iyi karşılanmaz ve büyük sorunlar yaşayabilir.
nazilerin toplama kampı uygulamasından hiçbir farkı olmayan bir sikimdrik proje!
koğuşlarda yoğuşasıcalar!

(bkz: koğuş)
(bkz: askerlikte seks)