pembe

en tatlı, en güzel, en çocuksu renktir.
gözü yormayan, yumuşak, tatlı bir renktir. bayanlarla özdeşleşmiş olmasına rağmen herkesin hoşuna giden bir renk olduğuna inandığımdır.
maviyle birlikte en güzel renktir.
görünce gözlerimin kanamasına yol açan, dünyanın en berbat rengidir. hatta renk bile değildir, onun yerine bebeksi mavi tercih edilebilir.
renkli kalemim bugün bir diyaloga sebebiyet vermiştir.

taşaklı, sert, sıra arkadaşım: tssa
ben: b

b: olum bu pembe tükenmez kalem çokoşmuş lağn.
tssa: valla pembe bizi bozar agaa
b: valla beni bozmuyo kanka
duyanlar: ahahah
en nefret ettiğim renk. her rengin anlamı olduğu gibi pembe renginin de anlamı ucuzluktur. üzgünüm bebekler.
pembe renk ile ilgili ilginç bir ayrıntı da, aslında pembe rengin doğada var olmamasıdır. yani tamamen sahte bir renk. beynimizin büyük bir yanılgısı. diyeceksiniz ki, diğer renkler de aslında yanılgı, ama hayır öyle değil. güneş ışığı ya da herhangi bir beyaz ışık kırıldığı zaman kırılan renklerde bütün tonlar yer alır. yer almayan tek ton pembedir. dikkat etmişseniz, pembe bir ara renk olmasına rağmen hiçbir şekilde gökkuşağında ya da başka bir ışık kırınımında ortaya çıkmaz. bunun nedeni, pembenin dalgaboyunun olmamasıdır. atıyorum, mavi renk 480 ile 520 arasına denk gelirken pembe renk, hiçbir dalgaboyu arasına denk gelmez. beynimizin kafasından uydurduğu tek tondur pembe. o yüzden benim gözümde çok özel bir tondur.