pembe

en güzel renklerden biri. iççamaşır ve t-shirt seçiminde sanırım asla vazgeçemeyeceğim tek renk.bana çok yakışıyor çünkü.fakat bu renk siyah gibi herkese yakışan bir renk değil. yakışması için fit bir vücut,bronz bir ten şarttır.lütfen şişmanlar ve fazla beyaz tenliler tercih etmesin,yakışmıyor çünkü.
en tatlı, en güzel, en çocuksu renktir.
gözü yormayan, yumuşak, tatlı bir renktir. bayanlarla özdeşleşmiş olmasına rağmen herkesin hoşuna giden bir renk olduğuna inandığımdır.
maviyle birlikte en güzel renktir.
görünce gözlerimin kanamasına yol açan, dünyanın en berbat rengidir. hatta renk bile değildir, onun yerine bebeksi mavi tercih edilebilir.
pembe renk ile ilgili ilginç bir ayrıntı da, aslında pembe rengin doğada var olmamasıdır. yani tamamen sahte bir renk. beynimizin büyük bir yanılgısı. diyeceksiniz ki, diğer renkler de aslında yanılgı, ama hayır öyle değil. güneş ışığı ya da herhangi bir beyaz ışık kırıldığı zaman kırılan renklerde bütün tonlar yer alır. yer almayan tek ton pembedir. dikkat etmişseniz, pembe bir ara renk olmasına rağmen hiçbir şekilde gökkuşağında ya da başka bir ışık kırınımında ortaya çıkmaz. bunun nedeni, pembenin dalgaboyunun olmamasıdır. atıyorum, mavi renk 480 ile 520 arasına denk gelirken pembe renk, hiçbir dalgaboyu arasına denk gelmez. beynimizin kafasından uydurduğu tek tondur pembe. o yüzden benim gözümde çok özel bir tondur.