rabid streets

bad thoughts'tan sonra planına 2 yıl önce başladığım, yapımına ise mayıs'ta başladığım bir oyundur kendileri. yine ilk oyundaki gibi iki boyutludur. üç boyutlu denenmiştir ama olmayınca 2d'ye geçilmiştir. ilk oyunun aksine online'dır, arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz.

oyunda hardal yarımadası adında, ağaçlarla çevrili bir yarımadada kaybolmuş bir genci canlandırıyorsunuz. bu genç bir süre sonra, düştüğü adanın tuhaflığını fark ediyor. ne gibi bir tuhaflık? ateş atan teyzeler, size saldıran soğan-sarımsaklar ve çomarlar ile karşılaşıyorsunuz. bunları öldürerek level atlıyor ve güçleniyorsunuz. oyunda 13 tane element var(ateş, su, toprak vs. gibi, diğerleri sürpriz olsun). bunları kullanarak gücünüze güç katıyorsunuz. daha oyunun yapımının başlarındayım ama eğer takip etmek isterseniz facebook adresinden ya da siteden takip edebilirsiniz. sorularınız olursa, formata uyar şekilde buradan alabilirim sorularınızı. ayrıca bu başlık blog gibi kullanılacaktır. takip edebilirsiniz eğer merak ediyorsanız.

bir eşcinsel olarak, oyun yapımcılığı alanında adımızı dünyaya duyurmanın ve eşcinsellerin de bir şeyler yapabileceğinin fark edilmesini sağlamanın gururu içerisinde oyunun yapımına devam ediyorum. desteklerinizi esirgemezsiniz umarım.

https://www.facebook.com/rabidstreetsthegame/?ref=aymt_homepage_panel

*
oyun artık online olmayacaktır ve artık oyunda irem adında bir hayat kadınını canlandırıyorsunuz. telefona değil de pc'ye çıkıyor.
hayat kadını yerine daha iyi bir sözcük grubu biliyorsanız yeşillendirin lütfen. (ingilizce ve türkçe)
oyun için şöyle bir trap müzik yaptım. güzel olmuş mu bilmiyorum ama paylaşmak istedim.ikinci müziğim. bu da buzlu bölümde çalacak.
oyun için yaptığım müziklere buradan ulaşabilirsiniz. yaptıkça ekliyorum.

https://soundcloud.com/sphynxinator07


bu yaptığım müzikten ilk boss dövüşü olur mu sizce? ya da epic battle dövüşü? müzikten anlayanlar özele.
bir tane müzik yaptım ancak emin olamadım.

https://vocaroo.com/i/s07gckQlcZMb

bu müzik çomarlarla, teyzelerle ve apaçilerle dövüşürken çalacak. fikirlerinizi özelden alayım.


ağlayan sütun ile normal sütunu oyuna koyacağım. oyunda bir yere gitmek için bir sarnıçtan geçmek gerekiyor. sarnıcın adını düşünmedim, özelden söyleyebilirsiniz. olmazsa yetmiş iki direk sarnıcı koymayı düşünüyorum. medusa kafaları da olacak ama medusa kafası yerine teyze kafası olacak.
pixel art tarzında online rpg oyun sevenler var mıdır bilmiyorum ama tam hızıyla developing'e devam ediyorum.

tanım: küçüklükten beri yapmak istediğim bir oyun kendisi. umarım bitirebilirim.

java ile yazıyorum.


sıcak sıcak bir müzik yaptım. birazcık türk esintileri olduğu için müzikte, bunu "şehir" bölümüne koyacağım.

kendi yaptığım anketlere göre en çok "battle against a çomar" müziği beğenilmiş. ilginç.


sonunda japonca ekledim dil seçenekleri arasında. çok tatlı duruyor ya.


şöyle bir ekran görüntüm var. eleştirileri özel mesajdan alayım.