revolution

devrim anlamına gelen ingilizce kelime.

ayrıca nbc de yayınlanmaya başlayan yeni bir dizi bu. yaratıcısı supernaturalın da yaratıcısı olan eric kripke. yapım şirketi de jj. abrams ın bad robot'u. cey cey'in adı başka bir yerde geçmiyor yanılmıyorsam.

konu olarak bakarsak; bir gün elektrikle çalışan her şey aniden durur. 15 sene geçer ve teknoloji orta çağa döner, insanlar şehirleri terk edip çiftçiliğe falan başlamıştır. tabii haydutlar ve anladığım kadarıyla feodal yönetimler de ortaya çıkıyor.

ilk sezon 6 bölüm olarak çekilmiş.
imdb: http://www.imdb.com/title/tt2070791/

insanların yaşam azmi gerçekten müthiş bir şey, ben şahsen böyle bir durum olsa başımı dizlerimin arasına alıp ölmeyi beklerdim.
bir de imdb mesaj panolarındaki tartışmalar çok komik, mesela birisi şöyle sormuş: "şişman adam neden hala şişman?"
trailer linkini muazzam derecede spoiler içerdiği için vermiyorum.
yazılışı dilden kaynaklanan küçük bir farka sahip olsa da, ev hanımı ricky martin'in baya eski bir şarkısıdır

ricky martin - revolución
jj.abraaaaams eli var bir şeyler çıkar diye izlemeye başladım bu diziyi, yoklukta gideri olur hani sezonları başlamasına daha zaman olan diziler için, bu amına çaktığımının oruspu charlie ergeninin dik kafalılığı ve polyannacılığı sinir eden oyunculukla birleşince tek kalemde sildim attım, klişe üstüne klişe de olmaz amk orrrrosspu çocukları, nasıl sinir ettiler gece gece.
yakında star tv'de her cumartesi 00:30 da yayınlanacakmış.
konuları çok farklı olmasına rağmen, kurgusu ve çekimleriyle, bana fena halde lost 'u hatırlatan dizidir. yine çaresiz insanlar, yine olağandışı işler, yine geçmişle bugünü bağlayan efektler, kaderin cilveleri falan. j.j. abrams etkileri sanırım ama göz ucuyla izlenir.
resident evil filminin 2012 yılında çıkan versiyonudur.