rtük'e internet yayınlarını denetleme kararı verilmesi

adnan oktar'ın internet yayınlarına yönelik olarak torba yasa tasarısıyla rtük'e internet üzerinden yapılan yayınları denetleme kararı verilecekmiş. böylece internet üzerinden yayın yapan her türlü mecrayı denetleyebilecek ve gerekli gördüğü takdirde ceza ve sansür uygulayabilecek.
tvlerde göremeyeceğimiz ya da çıplak sahneleri ve küfürleri nedeniyle yayınlanamayacak olan dizi ya da fimlerin de bu tasarıyla kökünü kurutma kararı almışlar belli ki.
fi'nin de neden erken final yaptığı da bu tarz bir sebebe dayanıyor sanırım. belki de direkt buna.
https://odatv.com/adnan-hoca-bahanesiyle...
modemleri yakalım elektiriği kim buldu onuda si.. ya arkadaş cumhuriyet devleti ama islam rejimi rtürk atatürke hakaret edenlere ceza vermiyor düşünceni savunurken terörist ilan ediliyorsun
rt kısmının açılımının radyo televizyon olmadığından şüphelenmeye başladım.adını da rtiük olarak değiştirirler artık*.
rtük'ten hamit ersoy "youtube, twitter ve facebook'u değil, blue tv, puhu tv ve netflix'i denetleyeceğiz" şeklinde bir açıklama yapmış. şimdilik sadece video yayınları, diziler, filmler denetlemeye sokuluyor gibi görünüyor.
adının rtiük olarak değiştirilmesi lazım bence.
mecliste kabul edilmiş ve yasalaşmıştır.
"bireysel iletişim ile görsel işitsel içerik paylaşılabilen video paylaşım ve sosyal medya platformları gibi kullanıcıların maddenin kapsamında bulunmadığı hususu açıkça düzenlenmek suretiyle bu konudaki tereddütler giderilmektedir.
sulh ceza hakiminin kararını verirken tabi bulunduğu mevzuat açıklığa kavuşturulmuş ve böylece erişimin engellenmesi kararının internet sitesinin tümüne yönelik olarak değil, öncelikle ihlalin gerçekleştiği yayın, kısım, bölüm ile ilgili olarak içeriğe erişimin engellenmesi yöntemiyle verileceği hususu açıkça düzenlenmektedir." denilmiş.
eh artık her şey denetim altında. ana medya organları, internet yayınları, iletişim araçları... başka bir şey kaldı mı lan hani son kale tarzında falan varsa savunak diyecem de savunacak halimiz de yok artık. her şeyi kabul ediyoruz ne de olsa kuzu kuzu.
önceden böyle haberler okuyunca, duyunca sinirlenirdim artık ne gam, ama yine de şöyle bir durum var ki, bizim parasını ödediğimiz, tamamen şahsımıza ait olan alanda, nasıl bir kafayla denetleme yapıyorlar hayret, gemiyi iyice azıya aldılar.