sabah alarmı hiç ertelemeden uyanan insan

hayranıyım, imrenirim. bense alarmı defalarca ertelerim. hatta, ertelemem bile! "amaaan, bir dakik sonra kendiliğinden zaten susacak." deyip kendi kendine ertelenmesini beklerim.
sabah alarmı ertelemeden uyumaya devam edebilen insanların can düşmanlarıdır. hep bu dakik insanlar yüzünden icat edilmiştir "geç kalma" olgusu. halbuysi herkeşler uyumaya devam etse kimseler geç kalmayacak, kimseler biryerlerde beklemeyeceklerdir.ler. gıcıklar. pisler.
o gün yapılacak güzel birşey için alarm kurulmuşsa alarm çalmadan da ertelemeden de uyanılır ama derse gitmek için kurulmuşsa ilk akla gelen 'bu derste devamsızlık hakkım var mıydı lan?'
baş ucuna iki saat kurduğu halde ikisini de erteleyip on dakika uyumayı kâr sayan biri olarak o, ben değilim. ama saygı duyulası insandır o ayrı!
''analar neler doğuruyor beee'' deme sebebi olan insan. helal olsun valla.
kendi işinin patronu olmadığı kesindir.
yüksek ihtimalle güneş batar batmaz uyuyan insandır.
hangi psikiyatra giderse gitsin bu derdine bir çare bulamayan insandır.ben değil bir arkadaş söylüyor.
ben bu insanlardanım. biyolojik saatimi seviyorum. hayır, gece geç yattığım halde. evet, 7 saat uyku yeterli.
sabah aksam hic farketmez alarmı uyanmış ayılmış bir şekilde kapatırım diyen insanım
şey
ben onlardanım sanırım.
ama ötekileştirmeden önce durun!dinleyin.
tamamen bilinçaltınızla ilgili bir olay bu.sevmediğiniz işi yapıyorsanız uyanmak istemezsiniz,o sıcak yataktan çıkmak istemezsiniz.
sevdiğiniz bir iş için uyanmanız gerekiyorsa da kimi zaman alarmdan bile önce uyanıp,alarm çalana kadar yatakta takılırsınız.
bir üst seviyesi benim gibi alarmdan önce uyanan insandır.
evden beş dakika geç ayrılmanın, sabah trafiğinde geçirilecek ekstra yirmi dakika manasına geldiğini bilince daha alarmın ilk tınısıyla yataktan elektrik verilmiş gibi zıplıyor insan. kısacası alarm erteleyip durmak lükstür.*
o lanet olası, cehennemde yanacak olan, bedduaların en büyük alıcılarındn biridir ve ben de onlardanım. saat 9daki ders icin 6.40da kalkıp gidiyorum. ha illa kahvalti yapacaksam 6da kalkiyorum. ama asla o alarm ertelenmiyor. *