saturday night live

her hafta farklı bir komedyen/oyuncunun sunduğu amerika'nın 1975'ten beri "cumartesi gecesi eğlencesi" komedi programı. bizdeki olacak o kadar vari, zaman zaman gündemdeki bazen de sırf güldürme amaçlı epey de başarılı skeçlerden oluşur şov, her hafta ünlü bir konuğun monologu ile açılması yanısıra müzisyen konukları da barındırır.

kadrosundan bu zamana kadar hollywood'da günümüz komedisinde epey yer edinmiş kristen wiig, andy samberg, seth rogen, will ferrell birçok komedyen/oyuncuya ev sahipliği yapmıştır.

skeçlerin yanısıra, müzikal performanslar konusunda da hatrı sayılacak şekilde başarılılardır.

lady gaga, justin timberlake ve andy samberg'in üçlüyü anlatan "golden rule" -


cameron diaz'lı tatil için eve dönen gençlerin hükümdarlığını anlatan "back home ballers" -


adam levine'li 70 milyon hitli "yolo" -


natalie portman'ın yoldan çıktığı rap performansı -
akıllara zarar ağızlara ziyafet (?) bir skeç serisini yeni izleme fırsatı bulduğum program. kissing family isimli seride vogelcheck ailesinin birbiriyle sürekli hunharca öpüşme adeti vardır. her bölümde aile evine gelen bir yabancının ailenin bu tuhaf cinsel çağrışımlı geleneğine tepkisini izleriz. anne babayı, baba oğlu, oğul erkek kardeşi, sonra hepsi birbirini yalar yutar. paul rudd ve andy samberg bebeksileri de bolca öpüşüyor. izlerken aile olmadıklarını düşünmenizi tavsiye ederim.

tetikleyici içerik: dilli paul rudd öpüşmesi, saniye başına 78 gay kiss ve konsantre batı ahlaksızlığı.*