online ziyaretçiler

ayı sözlük yazarlarının profilleri

buraya yazan ilk kadınım galiba.

1.68 / 63 * * / 18 *

eski sevgilinin arkadaşıyla sevgili olmak

bir de şu vardır (bkz: eski sevgilinin yeni sevgilisiyle sevgili olmak) ki başa gelmesi pek bir ağır olsa gerek. düşünsene sevgilini eski sevgiline kaptırıyorsun.

ayı sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

cesare pavese - tepedeki ev

recep tayyip erdoğan'ın 10 kasıma katılmaması

tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış. yaptığı terbiyesizlik benim zerre umrumda değil. bazıları için "bak adam yapmacık davranmıyor, sevmiyor katılmıyor" durumu olabilir ama bu cidden cesurca bir davranış. harika da bir motivasyon oluyor. millet tarihinde herhalde en son kurtuluş savaşında bu kadar kenetlenmişti.

in time

(bkz: zamana karşı )

2011 yapımı bilim kurgu filmi. ilginç bir konusu var.

hepimiz kadınsıyız

hassas davranma, ince düşünme becerisi ve yaratıcı olma gibi meziyetler kadınlıkta kabul gören ve eşcinsel erkek bireylerde yer edinmiş kadınsı özelliklerden sadece bir kaçıdır. ama genel anlamda baktığımda anlayamayacağım ve de anlamlandıramayacağım biçimde; o neden her ne ise; aşağılama içeren bir durum olarak görülür. eşcinsel erkeklerin davranışlarında bulunan kadınsı roller, düşünceler aşağılanırken diğer yandan erkeklik ve erkeksi özellikler yüceltilmeye çabalanır. ataerkil bir toplum düzeninden gelen kör bakış açılarımız yabanıl ruhlarımızı daha da belirgin çizgilerle birbirinden ayırma gafleti içerisinde soluyadururken cinsiyet rolleriyle özdeşleştirilmiş bir düzen içinde naif olan yanlarımızı nasıl olur da hatırlayabiliriz ki; beden ve konuşma dillerini es geçtiğimiz dünya görüşümüz giderek çok daha dar olan alanlara sıkışmamıza neden olurken kadınsılık yada erkeksiliği geçtim kendimiz olarak kalmaktan alıkoyar benliklerimizi.

etrafımıza şöyle bir baktığımızda bile bu durumun eşcinsel erkek birey olmayla alakalı olmadığını anlamak zor olmasa gerek; kadındaki kadınsı özellikler bile toplumda kabul görmeyen, aşağılanan ve hor görülüp pek de matah sayılmayan kavramlar iken erkeksilik -kadın yada erkek bireyde olsun olmasın- ve erkek olma durumu güç ve iktidarın sembolüdür her zaman.

sözlük yazarlarının 2013 beklentileri

aman benle uğraşmasında yeter. * * *

ayı sözlük yazarlarının koleksiyonları

benim de çok önceleri smiley çıkartmaları, silgi, desenli peçete koleksiyonum vardı.
artık hiçbiri yok.. bu hayat benden çok şey çaldı...
ama artık şu andan itibaren pena koleksiyonu yapmayı düşünüyorum.

threesome

amerikalı talk show programcısı jimmy kimmel'ın üzerine gittiği konu. ilginç bir video olmuş. eğlenceli.

ayı sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

mabel matiz-atlar yoruldu