ses etme

athena'nın altüst isimli son albümünün en müthiş parçalarından biridir. şarkıyı dinlerken öyle bir kafaya giriyorsunuz ki sanki utah'da karavanınızın önünde sandalyenizi açmış, buz gibi biranızı yudumlarken arka fonunu tamamlıyor bu şarkı. öyle bir şeyler işte.

sözleri ise;

"kovalıyorsun kendi kendini
hayat buysa ben yokum der gibi
dönüyorsun hep aynı yere
yeni baştan başlıyormuş gibi

sar yaranı mikrop kapmasın
varsa bir bardak su iç üstüne
geçer geçer biraz aslında
sonra bir bakmışsın, boş bir oda

ayartıyor kalbini
dolaşırsa kanında deli deli
erirsin de çaresi yok
incitiyor dur sakın ses etme

bu satırı sen yazdın bu onun suçu değil
öyle ol istedin, geber istedin
teker teker nasıl yazdınsa
öylesine bakmışsın
işte o kadar

kırar gibidir
sever gibidir
aslında sever gibidir"sekiz ay sonra gelen edit: bu şarkı sözü ve müziği ile birlikte hayatımın son bir senesinin hikayesini, anılarını, acılarını kucaklarken bir yandan da hayatımın arka fon şarkısı olmaya adayken gün itibarı ile harika bir kliple de daha bir gönlüme taht kurmuştur.

ayrıca şarkıyı nasıl benimsemiş, nasıl sevmişsem, klibini iki hafta önceden hissetmiş ve tweet atmışım;çok çok çok güzel!*

lgbti+ temalı enfes bir klip geldi parçaya

2016 hormonlu domates ödüllerini sunmaya çalışan drag, bu klipte güzel iş çıkarmış. bence konuşmasın, sunmasın. sadece dans etsin, oyunculuk falan yapsın. athena'ya da bu cesur çalışma için teşekkürler. tebrikler.

http://hadiordan.com/haber/athena-nin-ye...
kalbimi hoplatan bir parça, hissettim..
kurgusuyla ve şarkının kendisiyle başarılı olmuş bir video klip çalışmasıdır. hakkını vermişler.
şarkı mükemmel olsa da son günlerde klibiyle gündeme gelen şarkı. ülkeye umut olan bir klip olmuş tüylerim diken diken izledim emeği geçen herkesin ellerine sağlık. şu an kafamdaki tek soru klip yayınlanacak mı yayınlanırsa yayından kaldrılacak mı? bize bunu sordurtanlar utansın ulan!
olay olan klibi sayesinde dinledim şarkıyı. klip harika da, şarkı da ondan ayrı kalır yanı yok, o da muhteşem. döndür döndür dinleyip duruyorum. on üzerinden yıldızlı onbeş. neymiş ya bu athena, ben en son 10 yıl önce falan dinlemiştim. gidip albümünün tamamını dinleyeceğim şimdi. harika. tebrikler.
klibe yapıcı olmayan, yıkıcı eleştiriler geliyor. çok anlamsız şeyler yazılıyor. athena drag queenler ile ilgili bir klip yaptı ve lgbtilerin sorunlarına değinmeyi amaçladı belli ki. ilk soru "hande kader'i konu alan bir klip neden çekmedin?" olmuş genelde. athena bunu yaptı, çok da güzel yaptı bence. devamında şarkıcılar, sanatçılar, lgbti ikonu olarak gösterilenler de belki bir cesaret örneği gösterip hande için klip çekerler. belki filmi ya da belgeseli yapılır. bilemeyiz. taşın altına elini koyan, bir şeyler ortaya koyan birileri çıkıyor ve bunu değerli bulmak, değer vermek yerine hemen tepesine çıkıyoruz.

burada bile böyle değil mi? burada bazıları beni yıllardır yüzyüze tanıdıkları halde tanımıyormuş gibi peşin hükümleriyle sonuca gidip, yerin dibine sokup, konunun ne olduğunu bile bilmediği halde suçlu ilan edebiliyor. buraya insanlar birilerine savaş açmaya gelmesinler, savaşa karşıyım, hepimiz karşı olmalıyız. silahını eline alıp savaş çığırtkanlığı yapanları anında uçururum, kim olursa olsun. atarlarınızı madiliklerinizi sevgilinize, kolinize, kankanıza falan saklayın, bana değil! ha 3-4 yıl sonra sözlüğe geri dönüp, nesil muhabbetine girip yeni yazarlara saldıran, ortalığı karıştırmak isteyenleri daha çabuk uçururum. tekrar söylüyorum "ben gidersem sözlük biter, batar" diyenleri 5 yıldır gözlemliyorum. gidenler 3 gün sonra unutuluyor, sözlük devam ediyor, edecek. burada mutlu olmayanlar kendilerini daha fazla zorlamayıp çekip gidebilirler. mutlu olmadığın yerde niye vakit harcarsın, anlamsız. arkanızdan el sallayacağım. benim yıllardır verdiğim mücadelem belli, ya siz de varsınız, ya da yoksunuzdur, konu bu kadar basit.

klibe dönersem eğer, yapılan eleştirenlere bakıyorum şimdiye kadar hiç bir nefret cinayetine, eşcinsel cinayetlerine, trans cinayetlerine, tecavüzlere, lgbti intiharlarına seslerini bile çıkarmamış hatta 2 kelime yazmamış tipler. soluduğunuz oksijene yazık! en sondaki kadının gelip kurtarışı ve birbirlerine gülümseyişi bile batmış birilerine. yuh size!

son olarak; athena'nın bu klibini türkiye'deki lgbti mücadelesi için çok değerli buluyorum. umarım başkaları da bu cesareti gösterebilir.
klip inanılmaz güzel. ben de bir lgbt bireyi olarak gözlerim dola dola izledim. ancak klip biraz kinayeli mi denir ne denir bilemedim öyle işte. klibin sonundaki dayak sahnesine kadar trans bireylere çok iyi davranılıyor. kıro abilerimiz jestler sevgi gösterileri falan yapıyorlar. anladığım kadarıyla lgbt bireyleriyle beraber olup ben erkeğim full sikiciym diye ortada dolanan insanlara gönderme yapılmış.

helal olsun lan athena. inanılmaz arttı puanın hepimizin gözünde. yapıldı edildi evet de bunu sen ben o izlicek internetten sadece. yine zaten farkında olan kesimde farkındalılık yaratılcak. genel bir farkındalılık değil. neyse yavaş yavaş olacak inşallah. insan gibi yaşamayı insan gibi davranmay öğreneceğiz hep beraber. yazmamak için çok tuttum kendimi ama klibi bi keanra koyarsak şarkıyı coldplayin adventure of a lifetimeına benzeten bir ben miyim acaba ya ?
sanırım klip dream tv'de yayınlanıyor. bir çok ana medya kuruluşu da haberini yaptı. açıkçası klibi izleyince yayınlanmaması için ben hiç bir sebep göremiyorum. hep diyorum eşcinsellik san sür le ne mez.

http://www.dreamtv.com.tr/haberler/athen...
acun'un o ses türkiye'de 'sevişme' kelimesini biplemesinin ardından beklediğim tek şey programda şarkının reklamını yapıp son günlerde aldığı eksi puanları artıya çevirmesidir. ayrıca athena daha çok bu tarz işler yapmalıdır bu günlerde belki bir şeylerin başlangıcı olabilir dedirtmiştir.
athena'nın homofobik zorlu center'da verdiği konserde şarkıyı söylediği anda sahnenin gökkuşağına boyaması hoş olmuş.görünür kildiginiz icin teşekkürler athena