sıkça sorulan sorular

- ilk entrylerde tanım gerekli midir?

- anket başlık veya yönlendirme başlık değilse ilk entry mutlaka tanım içermelidir.
- seri eksi oy veriyorum, bu yasak mıdır?
- sözlükte seri eksi oy vermek yasaktır. seri eksi oy verenler tespit edildiğinde uyarılırlar, sonrasında yazarlıkları alınır. sorunlarınızı daha medeni yollarla çözümleyin.
soru: parmaklarım kocaman, telefonumdan girdiğimde bi dünya yazarı engelledim. engellemeyi nasıl kaldırırım?
cevap: kontrol merkezi- rehberim- oradaki listelerde engellediğiniz yazarların yanındaki (sil) e tıklayınız.
soru: entrylerim sürekli editleniyor. bana kastınız mı var, bok mu var sürekli editliyorsunuz?
cevap: hayır size kastımız yok. ayı sözlük formatı başlığını okur ve uygularsanız bizce sorun kalkacaktır.
soru: ayı sözlüğe sadece ayılar ve eşcinsellik konularını içeren başlıklar mı açılmalı?cevap: kesinlikle hayır. ayı sözlük te formata ters düşmeyecek her türlü konu hakkında başlık açılabilir. bizlerde herkes gibi her konuda görüş, düşünce belirtebiliyoruz, düşünebiliyoruz şükürler olsun ki..!
- bir yazarın tüm entrylerini nasıl görürüm?

- detaylı aramada yazar adını yazıp hayvanlar gibi ararsanız sistem o yazarın tüm entrylerini sayfa sayfa size verecektir.
soru: tüm girmiş olduğum entrylerimi silersem, kaydım silinir mi?
cevap: elbetteki silinir, sözlükte bulunma amacınız nedir ki. oturmaya mı geldiniz ?
biliyorsunuz ki ayı sözlük link kısaltma aparatı yokken kisalt.be sitesini kullanıyorduk. tabi bu sitenin bizi yarı yolda bırakacağı aklımıza gelemezdi lakin başımıza geldi. sözlükteki tüm kisalt.be linklerini ayı sözlük link kısaltma aparatıyla yenilememiz gerekiyor. tabi bunun için ilgili videolara ulaşmak gerek. ulaşamadıklarımızı da silmemiz gerek, sözlük olarak hatalı linklere ev sahipliği yapmak istemeyiz. editör ve moderatör arkadaşlardan isteğimiz sözlükte dolaşırken kisalt.be linki gördükçe düzeltmeye çalışalım. bu durum sebebiyle geçici olarak aktif bir kaç yazar arkadaşı editörler listesine ekledik. bakalım en çalışkan yöneticiler arasına kimler girecek ve göz dolduracaklar. hepimize kolaylıklar diliyorum.
cümle içinde gbkz verilir, cümlelerin bitimi sonrasında yazı altına bkz verilir. yani cümle içinde bkz verilmez. cümleden ayrı gbkz verilmez.
birde gbkz veya bkz yerine id verirseniz o linkler açılamayacağı için götümüzde patlayabilir.
soru: giden mesajları görmek istiyoruz.

cevap: talepleriniz doğrultusunda artık var. ayı sözlük bebişimize "giden mesajlar" ilavesini de eklemiş olmanın dayanılmaz hafifliğini yaşamaktayız. aynı zamanda giden mesajlarınızı kontrol ederken gönderdiğiniz mesajların okunup okunmadığını da görebileceksiniz.