silahların susmasından rahatsız olmak

1 Entry Daha
silahların susmasından rahatsız olacak insanların çok az olacağını düşünüyorum.onları da laik,milliyetçi yada orta sınıf diye kategorize etmek yerine faşist ve birtakım ruhsal sorunları olanlar diye ayırmak daha doğru olur.
bazı tanımlar vardır çok muğlaktır.sokakta 100 insana sorsan özgürlükçü/demokrat mısın diye,doksandan fazlası evet der.ama eşcinsel hakları,gayrimüslüm haklarına gelince iş orada demokratlığından eser kalmaz.bu olay da bunun gibi.dağda işi insan katletmek olan terörist "barış demokrasi" gibi kavramları kullanabiliyor.ya da "en iyi x ölü x tir" zihniyetli insanlar ekranlarda "x benim kardeşimdir" diyebiliyor.
hukukta esas ve usul vardır.ergenekon davası mesela yıllardır bu davadaki skandalları eleştirenlere "sen darbeci misin?" diye yaftaladılar ya bu soru da onu andırdı.
yani demem o ki kimsenin silah sesinden memnun olduğunu sanmıyorum.sorun esasta değil usulda.29 ekim'i kutlamalarını yasaklayıp 21 marttaki gösteriye(gayet insanlık hakkı) birşey yapmassan, devleti yıkmaya teşebbüs suçundan müebbet isteyip devleti yıkmaya fiili hareket edenlerle görüşüyorsan orada dur diyor insanlar.
2 Entry Daha