simge sağın

1981 doğumlu, itü konservatuar bölümü mezunu şarkıcıdır. 2011 yılında çıkarmıştır ilk albümünü, ancak o zaman pek geniş bir kitleye ulaşamamıştır. daha sonrasında 2014 yılında bip bip ile tekrar daha sesli bir şekilde dönmüştür. sempatik ve sesi güzel bir hatundur. sonrasında bir miş miş vakası vardır ki, neyse... ama yankı ile zirve yapmıştır. klip ve şarkı ayrı ayrı çok güzeldir. sezen aksu parmağı olduğu bellidir;

yankı parçası gerçekten güzel olan şarkıcı.
miş miş parçasıyla müzik piyasasına giriş yapmıştı. yankı isimli şarkısıyla da yukarıya tırmandı. üzülmedin mi isimli parçasına çektiği klip geçtiğimiz günlerde yayınlandı. aldatılan kadın temasını işlediği klip 2 hafta içinde 12 milyon izlenmiş. ayrıca sesi gibi kendi de oldukça hoş bir kadın.

homojen dergi'nin yeni sayısına röportajıyla konuk oluyor...
üzülmedin mi şarkısı şuan playlistimde replayde.
ben bazen albümü çıktı. ve albümle aynı ismi taşıyan klibi de şarkısı da çohoş gerçekten.

hababam sınıfı muzigi gibi kadın. slow bir parça söylüyor huzunlendiriyor, biraz ritim katıyor costuruyor. o uzayan namelerdeki ses rengine asılı kalıyor duygularım. zevkle dinliyorum. beğenmediğim bir parçası dinlediğim kadarıyla olmadı. hele hande yener'in armağan parçasını öyle bir akustik cover yapmıştır ki sesinde kaybolursun. miş miş ile girip yankı ile carptin hayatımıza, çınla dur kulağımizda.