sınır ötesi harekat

askerlerimizin arkasındayız. inşallah burunları bile kanamaz. hükümetin yanlış yaptığı politika pisliğini tsk temizleyecek. tsk yı önemsizleştirmeye çalıştılar ama muhtaç oldular.
200 yada 300 sayısını geçmeyecek terörist sayısı. açıklanmayacak gerçek sayı ile şehitler. amerikadan yaptırım. avrupadan kesilecek destekle birlikte doların 7 seviyelere gelmesi sonucu türkiyede geçim sıkıntısının tamamen ortaya çıkmasıyla önümüzdeki 5 yıl toparlanması sürecinde biz vatanseverler. yinede ülkemizi terketmeyeceğiz.
pkk sevicilermi gelmiş. ya sev ya terket derim. ağzımı bozmayın son pişmanlığın fayda etmeyeceğini size anlatırım.
suriyenin stabil yapısını bozan ülkelerden biri olarak bu güne kadar suriyede yaşanan tüm süreçlerde parmağımız vardı ve burada kürt koridorunun oluşmasında gösterdiğimiz çabayı geçmişe dönük olaylarla değerlendirince ülkenin ne kadar ehliyetsiz kişilerce yönetildiği bir kez daha ortaya çıkıyor.

2014 yılıydı galiba, hatay merkezli olmak üzere bir çok bölgede ışid kampları kurulmuştu. dönemin hükümeti(!) batıdan gelen cihatçıları bu kamplarda toplamıştı, araştırırsanız hatay'daki esnafın el kaide ile bağlantılı bir grup tarafından haraca tabi tutulduğunu ve devlet makamlarına yapılan şikayetlerin geri dönüşünün olmadığını görürsünüz, yani bu kadar göz önünde yapıyorlardı. davutoğlunun bu işte büyük payı olduğuna dair kuvvetli bir varsayım var.
varsayalım ki(!) türkiye ışidin kurulmasında büyük rol oynamıştır, bunu da akla gelebilecek en gerizekalı yöntemle yapmıştır. karşı terör örgütü yapılandırarak.
bu insanlar hiç mi yakın tarihten ders almıyor, hizbullah'tan hiç mi haberleri yok nasıl türkiye'de faaliyetler gösterdiğinden yahu, anlamıyorum. sonra insanlar savaşa gidince muzafferiyet bekleniyor hadi bütün dış politikayı bir kenara bıraktım. bu harekatın sonunda yine saçma saçma hareketler ve gerizekalılıklar yapacak bir hükümetin türkiye'de olduğunu varsayarsak(!) sonuç elde edilebilir mi?
keşke şu ülke bir bilgisayar olsaydı da format atabilseydik.
zopayla dövmek istiyorum bu milleti
ben arınma gecesinden yanayım. bence arınma gecesi yapılsın yılda bir kez. herkes birbirini arındırsın, rahat etsinler.
en baştan yapılan hataların bedelini ödüyoruz ülkece. bir palyaçonun dilinin ucunda hangi yaptırımları yiyeceğiz diye oturduk bekliyoruz.
bu çok zekice(!) harekatı planlayan kişiler sivilleri tahliye etme konusunu kendilerine olan güvenlerinden dolayı plana katmamışlar herhalde. zira civardaki birçok kişi yaşamını yitirdi/yitiriyor. bu iğrenç durumun sorumlusu tabii ki de tek bir taraf değil.

yine de masumların ölümünün olduğu bir yerde ne galibiyet söz konusudur ne de kahramanlık.
bir an önce sona erse de sağduyuyla gerçek sorunlarımıza dönüp çareler arama fırsatı ve atmosferi oluşsa