skins

sıradan gençlik dizilerinden gına mı geldi? tek dertleri, o gün ne giyecekleri olan zengin bebeleri izlemekten sıkıldınız mı? dedikoducu kızlar, bayık bakışlar, kimin eli kimin cebinde durumları artık size çekici gelmiyor mu? o zaman gelin sizi skins ile tanıştıralım... 2007 başında ingiltere
in e4 kanalında yayınlanmaya başlayan skins, bristolda yaşayan gençlerin hayatlarına odaklanıyor. gençlerin hiçbiri de sütten çıkmış ak kaşık değil. biri anoreksik, biri öğretmeniyle yatıyor, bir diğeri müslüman ve en yakın arkadaşının gay olmasını ailesine nasıl açıklayacağını düşünüyor ve bu liste uzayıp gidiyor. anlayacağınız her birinin ciddi problemleri var. dizi de sağ olsun, bizi üzmüyor ve her bir bölümü bir karaktere ayırarak, gençlerimizi daha da yakından tanımamızı ve dertlerine ortak olmamızı sağlıyor. uyuşturucu, homoseksüellik, bozuk aile ilişkileri, seks, narsizm, antisosyallik, cinsel istismar, içine kapanıklık gibi gençler arasında yaygın olan sorunlara değinen skins, daha ilk bölümüyle bile diğer gençlik dizilerinden ne kadar da farklı olduğunu, hayata pembe gözlüklerle değil de, tüm gerçekliğiyle baktığını bizlere kanıtlıyor. bölümler ilerledikçe, bu gençlerin her birinin ne kadar da yapayalnız olduğunu görüyor ve başlarda komediymiş gibi gelen sahneler, leziz bir drama hâline dönüşüyor.
efenim, dj shadow'un dizide kullanılan harikuleyt eserini de aşağıdaki linkten dileyebilirsiniz:

son sezon olmayacağı açıklanan ve ardından eski karakterlerin de döneceği yeni bir sezon yapılacağı söylenen ingiliz gençlik dizisi. yeni sezonda effy, cassie, cooks, naomi ve emily diziye dahil olacak isimler arasında.
bu dizide bir cassie ainsworth gerçeği var, hanımlar beyler. asla göz ardı edilemez.
ilk iki jenerasyonun enfes olduğu ingiliz yapımı gençlik dizisi.
biz de gençtik lakin bu kadar sevişmedik!
2007-2013 yılları arasında 7 sezon olarak yayınlanan, olaylara alışılmıştan farklı yaklaşımıyla dikkat çeken gençlik dizisi.

https://ayilarock.com/skins/