skyler white

breaking bad dizisindeki çılgın kimya hocamız walter white ın eşidir. dizinin başlarında, diziyi takip eden herkes kendisine yaşanılanlar karşısındaki duruşu nedeniyle hak verip, ''favori karakterim bu galiba'' yanılgısına düşer ancak gerçek yüzünü görüp, kendisinden tiksinmeniz uzun sürmeyecektir.
işin ilginç kısmı benim hala favori karakterim olmasıdır. aslında düşününce o kadar da ilginç değildir.
--- spoiler ---

hayır, walter bu kadar sevilebiliyorsa yaptıklarına rağmen* skyler'a nefret saçmanın mantığı nedir?
walter kanserken en büyük desteği skyler verdi, ailenin her kuruşunu walter'a harcadı, walter egosunu tatmin edecek diye ailesinin amına koyarken skyler ordaydı. kocasının uyuşturucu ticareti yapan manyağın biri olduğunu öğrendi, şikayet etmedi. psikolojisi sikildi lan kadının. babacık eve dikkatsizce pahalı arabalar getirip oğlunu satın alırken anne "bitch" damgası yedi. herkes de katıldı buna.
bi "i fucked ted" dedi ya millet ondan sonra dellenmeye başladı zaten. evet lan sikti ted'i, walter pezevengini de aldattı. ee nolmuş? walter'ın yaptıkları yanında ne ki bu? skyler namussuz walter namuslu mu?
keşke bıçakla dalarken gebertseydi walter piçini. içimin yağları erirdi.
of çok doluyum bu konuda sözlük. skyler white'ın televizyon ve sinema tarihinin en haksızlık yapılan karakteri olduğunu düşünüyorum. çok koyuyor millet orospu falan deyince.
son olarak skyler ablamdan bir replik atayım durumu özetlesin: "someone has to protect this family from the man who protecs this family."

--- spoiler ---

edit: babaanneye bağlamışım biraz şimdi fark ettim. olsun yine de arkasındayım.
hamileyken sigara içen karaparacı.
bakışlarından ebola saçılan, at suratlı, kişiliksiz, karaktersiz şırfıntı. senden nefret ediyorum. (bkz: orospu skyler)
en yakın arkadaşının cersei lannister olduğunu düşündüğüm breaking bad karakteri