slender man

2018 yılının en çok beklediğim korku filmi idi ve tatmin etti. karabasan temasını özlemiştim.

başrol kadro 14-15 yaşında ergenlere teslim edilmiş olsa da iyi korku filminin artık mumla arandığı bu dönemde baya iyi geldi.

yönetmen sylvain white bu işi biliyor.
benim de uzun süredir beklediğim heyecanlandığım bir filmdi. ama sonuç vasatoğlu vasat bir yapım. bırakın korkmayı bitse de uyusam hadi ya modunda izledim.

slender man gibi bir efsaneleşmiş yaratığı, mükemmel bir milenyum çağı korku ögesini ancak bu kadar harcayabilirlerdi. yazık olmuş resmen.

küp şeker gibi pixel pixel oynadığımız sikko oyununda bile filmdekinden 100 kat daha tırsmışımdır. hatta bu uzun metrajlı filmden önce çekilen kısa filmler bile çok daha başarılıydı.

ayrıca canım video film lanetini (bkz: the ring)'den gördük bitti o devran yani. sonuç asla tatmin olmadı. nah.
gerçek slender man efsanesinin ortaya çıkışı eric knudsen isimli bir çocuğun photoshopla yarattığı bu yaratığı bir korku blogunda paylaşmasıyla başlıyor. tamamen milenyum çağı bir paranormal yaratık.

hiçbir olaya, inanışa dayanmıyor. hiçbir backgroundu yok. insanlar tamamen kendi tasvirleriyle karakteri günümüz haline getirmişler. sürekli takım elbise giyiyor. isminden de anlaşıldığı gibi uzun ince, kolları ve boynu uzayabiliyor. yüzü yok. ve kurbanlarını ormana çekip öldürüyor.

oyununu oynadığınızda size yaklaştığında teknolojik aletleriniz ve feneriniz bozuluyordu. size bırakılan 8 notu bulup çıkamazsanız, slender man sizi bulursa oyun bitiyordu.

something awful adlı blogdaki foto;


sinemada izlediğim tam bir leş film, türklerin yaptığı komedi filmleri daha korkutucu