soğuk nevale

şimdi efendim bu deyimimiz genelde karşısındaki insana mesafeli yaklaşan hatta karşısındaki insandan uzak duran kişiler için kullanılır. ara sıra istemeden de olsa yapmış olduğum durum(muş) * *

(bkz: yabani)

(bkz: nursuz)
nursuz, yabani değilim ama bu soğuk nevale bana çok söylenir. herkese karşı aynı derecede yakın,samimi mi olmalıyım? anlamadım ki... tanıdıkça zaten insan ister istemez yakınlaşıp,samimi oluyor. ama direkt samimi olmak bana yapmacık geliyor bu nedenle asla yapamıyorum bunun sonucunda da soğuk nevale olarak adlandırılıyorum. şaşırtıcı.
çekilmez insanlardır. hiç işim olmaz. cıvıl cıvıl olmalı, güler yüz, hoşsohbet* . ben zaten soğuk nevalenin tekiyim *, bir tane daha benden olmaması gerekir.

(bkz: soğukluk)
(bkz: soğuk odalar)
aslında öyle değilim denilen sıfat . *
çabuk kaynaşamayan, çok fazla gülmeyen kişiler için kullanılan kelime
aile içinde gülümsemek nedir bilmeyen, küçümseyici bakışlar konusunda oldukça cömert olan genelini benim şükela diye adlandırdığım kız kuruları topluluğunun her bir bireyine verilen ad.
suratsız soykası kuruyasıca allah ferini almış yüzünden kem gözlü dört bacaklı şeytan
keşke olabilsem dediğimdir. sıcakkanlı olup canımın yanmasındansa soğuk nevale olmayı tercih ederdim.
insanların benle ilk tanıştıkları ortamda dudaklarından dökülen kelime. hepsi daha sonrasında ya ben seni ilk gördüğümde soğuk nevale, havalı orospu zannetmiştim der. *
alkolün yanına iyi gider, insanın içini ısıtırlar.
ayrıca soğukların arasında içli köfte de oluyor ya yerim ben öyle soğuğu yaaa.
mesafeli insanlar için kullanılan bir deyim.