sözlük yazarlarının depresyon nedenleri

hayal kurmak. saçma gelebilir belki ama çok fazla hayal kurmak ve o hayallere ulaşamamak insanı en çok depresyona sürükleyen nedenlerden.

çok fazla realist bir insan olarak tanımlanırım belki de bu sebeptendir. ayaklarınız yere basmaz da çok yükseklerden uçarsanız, hayallerinize ulaşamadığınızda yaşadığınız hayal kırıklığı, mutsuzluk sizi depresyona sürüm sürüm sürüklüyor. o yüzden kısa kısa hedeflerle ve hayallerle hareket etmek lazım. daha çok anı yaşamak lazım.
ben anlatsam sözlükten bana antidepresan yağacak başlık .
geleceği düşünmek .. trans ablaların yaşadığı dramlara empati yapıp o dramları yaşıyacagımı düşünmek ..ayh içim şişti anlatmaya devam edemeyeceğim .
en onemlisi cevremdeki insanlarin kizlar erkeklerin kendilerini bok zannetmesi mevki para sahip oluncada gotleri baslari oynuyor seni kucuk gorurler fedakarliklarini gormezler zamaninda onlarin yaninda olursun kotu zamaninda iyi zamanin seni siktir ederler degersiz olursun ne iyi gununde nede kotu gununde yaninda olmazlar instagramda facebookta seni saymazlar hatta baski yaparlar cok issizsin diye dalga gecer bos adam yerine koyarlar onlari ozlersin hayal edersin sohbetlerinizi ama kader hayat seni loser hayalet olmaya zorlamistir...
var olmak kadar basit bir neden olabilir bazen
  • /
  • 5