sözlük yazarlarının depresyon nedenleri

-ıstedigim yerlere gitmek,istedigim seyleri yapmak,ozledigim insanlari gormek icin vakit bulamamak
-hayal kirikliklari ve ardindan gelen umutsuzluk
ıs hayati aile sorunlar is hayatinda hakettigin degerin verilmemesi part personelim full maasla ayni isi yapip dusuk maas almak is yerinin getirdigi scala ve ciro bok muhabbeti yuzunden bolge sorumlusunun isguzar davranip beni israrla full maasa baglamamasi ailemin 1000 tl maasla kredilerini odemem daha iyi bakmak isterim fakat ama yazlik bir bolge oldugu icin kisin insani isten cikartiyolar depresyondayim fakat bir gramda olsa icimde yasama sevinci var bu beni ayakta tutuyor
hayal kurmak. saçma gelebilir belki ama çok fazla hayal kurmak ve o hayallere ulaşamamak insanı en çok depresyona sürükleyen nedenlerden.

çok fazla realist bir insan olarak tanımlanırım belki de bu sebeptendir. ayaklarınız yere basmaz da çok yükseklerden uçarsanız, hayallerinize ulaşamadığınızda yaşadığınız hayal kırıklığı, mutsuzluk sizi depresyona sürüm sürüm sürüklüyor. o yüzden kısa kısa hedeflerle ve hayallerle hareket etmek lazım. daha çok anı yaşamak lazım.
ben anlatsam sözlükten bana antidepresan yağacak başlık .
geleceği düşünmek .. trans ablaların yaşadığı dramlara empati yapıp o dramları yaşıyacagımı düşünmek ..ayh içim şişti anlatmaya devam edemeyeceğim .
en onemlisi cevremdeki insanlarin kizlar erkeklerin kendilerini bok zannetmesi mevki para sahip oluncada gotleri baslari oynuyor seni kucuk gorurler fedakarliklarini gormezler zamaninda onlarin yaninda olursun kotu zamaninda iyi zamanin seni siktir ederler degersiz olursun ne iyi gununde nede kotu gununde yaninda olmazlar instagramda facebookta seni saymazlar hatta baski yaparlar cok issizsin diye dalga gecer bos adam yerine koyarlar onlari ozlersin hayal edersin sohbetlerinizi ama kader hayat seni loser hayalet olmaya zorlamistir...
var olmak kadar basit bir neden olabilir bazen
etrafımdakilerin depresyona girmesine engel olamamam beni depresyona sokuyor.
  • /
  • 5