teog sınavı

temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavı kısaltması. lys'nin yeni adı.
akp döneminde, her yıl sözde reform yaşayan eğitim sisteminin son yumurtladıklarından.

(bkz: milli eğitim bakanlığı)
(bkz: yazboz tahtası)
(bkz: sil baştan)
26 nisan teog varmış.. ay gençler stres yapmayın.. aylarca çalışmıştım istediğim liseden daha iyi bir liseye girmistim sonra lisede aylarca yine çalışıp istediğim universite olmasada istedigim bolum ve iyi okullardan birine girdim ne oldu hicbir sey hayallerim degisti .. o zamanlar boşuna gunde 100 200 test soruları cozmusum..o yüzden stres yapmadan girin sınavıniza değişen bir sey olmuyor hayat yine hayat... sen robert kolej den çıkıyorsun öbürü imamhatipten digeride meslek lisesinden bir de bakmissin ki o adamlar kolin olmus ayol kisaca stres yapmayin .. kahkaha .
rte'e göre kaldırılması lazım. kendisi bu sınava karşıymış. teog ne zaman geldi, 2013 yılında. başta kim vardı rte, şimdi kim bu sınava karşı ve kaldırılmasını istiyor, rte. söyleyeceklerim bu kadar.

yakın zamanlarda kaldırılacağını düşündüğüm sistem. çocukları epey zorluyordu, umuyorum daha faydalı bir sınav sistemi gelir de güzel olur.
2015-2016 yılındakine girmiştim.419 aldım. baba işi biliyor.
bitmiş bir sistemdir. artık yerine açık uçlu sorular gelecek ve öğrenciler bu sınava sadece 8. sınıfta girecekler. bunların dışında da liseye girerken ortaokul puanlarının tüm ortalaması alınacakmış.