the organ

beş tane hatundan oluşan akla the smiths, patti smith gibi isimleri getiren kanada menşeili grup. l word dizisinin ikinci sezonunda da fonda boy göstermişlerdir.

kış uykusuna yatma hazırlığı yapan biz ayıların kürkten ceplerine almaları gereken cd lerin arasında olması gerekn grup; tarifi zor duyguları bir anda aynı parçalarda yaşatmaları mağaralarımızda gereğinden fazla zor anları yaşamamıza sebebiyet verebilir, hatta kafalarımızı head bang misali dar yaşam alanlarımıza çarparak büyük ölçüde zarar verebiliriz; melankolinin hüzünle yaptığı dansı klavyenin loş dokunuşlarına eşlik eden bas tamamlarken oluşan sound bizim gibi kulakları küçük, minik, tek lokmalık olan vahşiler için bünyede kalıcı izler bırakabilir.
dikkat *

listen to it brother :
günümüzde bir lezbiyen ikonuna dönüşen katie sketch liderliğinde 2001 yılında kurulan indie grubu. ilk dinlediğinizde morrissey vari çarpıcı sözler, the cure etkili baslar ve ian curtis hissiyatlı kusursuz bir vokalin bir araya geldiği bir oluşum gibi görünse de, debut albümleri grab that gun'ın geneline bakıldığında orijinallikten öte, kalitenin sezildiği bir müzikti the organ'ın yaptığı. bu albümden çıkan ilk single brother daha çok uzun bir süre dinlenecek, sevilecek, ilerleyen zamanlarda daha çok kişi tarafından keşfedilecektir. ancak kaderin cilvesinden mi yoksa çok iyi olmanın baskısından mıdır yoksa grup içerisindeki ego savaşlarından mıdır bilinmez, 2008'de yayınladıklar thieves adlı ep ile the organ döneminde kaydettikleri her şeyi dinleyenlere sunup, kesin olarak dağılmışlardır. öyle ki, grubun kardeş olan üyelerinden katie sketch ve shmoo bile ayrı ayrı projelere yelken açmışlardır..