tskda sapkın binbaşı

peygamber ocağın da erkek haremi kurmuş komutandır.askeriyenin sisteminin nelere gebe olabileceğini göstermiştir.bakalım militarist canlar bu na nediyecek.artık bütün laikci askerler ergenekondan içeride olduklarına göre bu kez vakit gazetesi kimi suçlayacak merak ediyorum.
ben askerken ne yazık ki bana denk gelmemiş komutandır. tecavüze gerek yok bir işareti yeterdi halbuki.*
her şeyi anladım da...

"5- askeri eşyayı özel menfaatinde kullanmak"

şurası çok ilginç

emrediyorum, ben senin komutanınım. seni bitiririm” gibi tehditler üzerine binbaşının emirlerine boyun eğdi. emirlere uyunca da tecavüze uğramaktan kurtulamadı.

valla kimse kusura bakmasın ama o komutan o askerde bi ışık görmezse asılmaz.
adam muhtemelen sapkın. ona diyecek laf yok ama. adamın sapkın amellerine mekan seçtiği yerin "emir-komuta zincirinin" çok önemli biyerde olmuş olması; adamın yetkilerini hangi noktalara kadar kötüye kullanabildiğini göstermek açısından gayet ibretlik. bereket versin ki sevgili tsk adamın eylemlerini gayrı tabi mukarenet olarak değerlendirip afişe etmiş* ama tsk'nin temel işlevi olarak öğretilen "öldürmek" noktasında yedikleri haltlardan haberimiz yok... acaba tsk için "gayet tabii" olan öldürme eyleminde emir-komuta zincirlerinde neler olup bitmiştir... meclis insan hakları kommisyonunca 84 sayfayla geçiştirilen ve akp marifetiyle de sümenaltı edilen uludere katliamı bu emir-komuta zincirinden nasıl nasibini almıştır ne yazık ki hala meçhul...

tsk'da asker intiharları
sevag balıkçı