türkiye'deki ateist sayısının artması

onedio'nun yaptığı haber. hadi inşallah.

http://onedio.com/haber/turkiye-deki-ateist-nufus-hizla-artiyor-468344
uçağa binip yolculuk ederken uçağın hava boşluğuna girip sarsılmaya başlamasıyla oanda kelime-i şaadetin getirilmesiyle sona eren garip bir süreçtir....
yobaz ve dinci genç nüfusun artışı kadar yaygın ve köklü olmayan bir değişim.
nüfusun artması ile doğru orantılı olan vaka. islamcı nufüs artışından çok daha azdır.
her şeyden öte, popüler kültüre kurban giden , gittikçe yavanlaşan ve çirkinleşen. tek amacı dinleri eleştirmek olan, bulunduğu sistemi eleştirmeden çokça uzaklaşan düşünce sistemi. o kadar ki , neden ateistsin sorusuna artık
"çünkü farklı olan bu " gibi yavan bir cevap almamanız içten bile değil. 90 sonrası ergenlerin dini, oldu. aynen din oldu, çünkü çiğleşti ve çirkefleşti.

materyalist bakayım derken , eleştrimeyi kaçırırsan, tek yaptığın tüketime kurban gitmek olur.

hatta bunu yapan , richard dawkinse kadar uçarsa , koy ver gitsin .
pansexualizm gibi pandinizm diye bir kavram ortaya atalım. tüm dinler olsun burda , istediğinden istediğini al ve tek amacın iyi insan olmak olsun.
umut verici durum. ateistler de islamcı nüfus gibi üçlü beşli bilinçsiz ürese de şu ülkeye kaos hakim olsa, ateistler hayatımızı zehir etseler daima yaptıkları gibi. çürümüş ve yavanlaşan bir şey varsa o da dinlerdir, sadece türkiye'de geçerli bir durum değil bu. din gibi bir ayak bağı ve din ile kafa siken popülist bir güruh olmadan hür yetişmek böyle bir ülkede çok zor ama belki gelecek nesiller daha şanslı olur. tüm dindarlar çevresindeki insanları ve çocuklarını manipule ediyorlarsa bırakalım ateistler de etsin, çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkacaktır. tüm sorularına "çünkü allah şöyle dedi, çünkü kuranda böyle yazıyor, sus allah çarpar, günah" gibi bastırmalar yerine "bak aslında mitoloji diye bir şey var, ahlak felsefesi ve toplum, hayatta yaptıklarının karşılığını sadece burada alacaksın, hayır doğduğun ve olduğun kişi yüzünden trilyonlarca yıl yanmayacaksın, bilim şöyle söylüyor, din diye bir olgu da var istersen oku ama ben harry potter'ı tavsiye ediyorum" şeklinde yanıtlar vermek çok daha yapıcı ve yararlı olacaktır.