türkiye'nin ilk eşcinsel belediye başkanı aday adayı

bağımlı kitabıyla tanıdığımız, sözlüğümüze destek veren, yazarlar zirvemize de bizzat katılan ve bizlere kitaplarından hediye eden can çavuşoğlu, bulancak belediye başkanlığına aday olacağını açıklamış. ilk gördüğümde heyecanla birlikte mutluluk verici bir an yaşadım ki, bunu hemen paylaşmam gerektiğini düşündüm. bakalım türkiye böyle bir adaylığa ne kadar hazır.

http://ayisozluk.com/lnk/a319cc

1970 istanbul doğumlu, batı florida üniversitesi'nden işletme yüksek lisansı mezunu olan ve halen amerika'da yaşayan can çavuşoğlu şöyle demiş;

"bendeki evrensel değerler, temsil yeteneği ve kamu muhasebesi çok az kişide bulunur... ana dili gibi ingilizce - amerikan vatandaşliği. bulancak’a amerikali yatirimciyi ancak ben getirebilirim... bekar, maddi durumu gayet yerinde. demek ki; artik çalmaya, çirpmaya, ihaleye fesat kariştirmaya, akraba kayirmaya son. hiç bir partiyle ilişkim yoktur. özetle hiç birini takmam. hiç bir cemaat, cemiyetle ilişkim yoktur. özetle gene takmam. herşey güzel bulancak için... eşcinsel, aktivist, yazar, düşünür, resimler, humanist ve bir kadin haklari savunucusu. gelin türkiye'nin ilk eşcinsel belediye başkanini hep beraber seçelim. ama seçilemesem de ben gönüllerin başkani olmaya hazirim. bu da bulancak'a ve her başkana nasip olmaz. en derin saygilarimla..."

22 Entry Daha