tüyap

beylikdüzünde bulunan fuar ve kongre merkezidir.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c7/t%c3%9cyap.jpg/220px-t%c3%9cyap.jpg

http://www.tuyap.com.tr/tr/index.php
jan xweni çok mutlu edecek yerin adı.


kitap fuarı ne güzel bir mekandır,
jan xwen i fuara götürecek arkadaş ne kutlu arkadaştır.
dünyanın şehir merkezine en uzak kongre ve fuar merkezi.
tüyap a nasıl gidilir? yenibosna dan direk tüyapa otobüsler ve minibüsler var. sadece binmeden önce sormanızda fayda var. metrobüsle gelecek olanlar için ise, son durak olan avcılarda indikten sonra aynı yönde devam eden avcılar istanbul üniversitesi kampüsü tarafından biraz yürüyüp köşedeki üst geçitten geçerek yine tüyap yönüne giden otobüs ve minibüsler kullanılabilir. tüyaptan önceki durakları sıralayayım ki yakşaltığınızı anlamış olun. beylikdüzü-migros, büyükşehir, bizimkent, beko ve sonrasında tüyap. tüyap devamında araç büyükçekmeceye iner.
insanların kitap okumak için dağları delip, çölleri aşması gerektiği inancıyla açılan kitap fuarı. özellikle çalışan insanların istanbulun merkezinden gelip geri dönebilmeleri için bütün günlerini ayırmaları gerekmektedir.

3,5 saat süren ulaşma çalışmaları sırasında dolmuşta geçen diyalog saçma görünse de hak vermemek elde değil.

- nereden geliyorsun?
- kartaldan.
- kitapçı yok muydu oralarda?
geri dönüşü tam bir işkenceye dönüşen fuar merkezi. ne otobüs durağı var ne taksi ne de yürümek isteyenlere yürüme yolu. garip yıllardır çözüm de bulunmamış.
istanbul, bursa, izmir'de felan yapılan carrefour kadar geniş bir alanda * yapılan kitap fuarı. istanbul'da ki neden beylikdüzü'nde anlamış da değilim hani, biri derki "ziyaretçiler fuara gidip gelirken bir kaç kitap bitirebilsinler diye beylikdüzü'nde yapılıyor."
istanbul şişhane de bulunan mekan/yer/semt.

istanbul beylikdüzündeki arabayla bana çok yakın olan fuar merkezi. öğrenciyken çalışılası yerlerden biri.
izmirde ki fuar alanı çok iyi. şehrin göbeğinde.