us

akıl. bulmacalarda sürekli karşımıza çakar, ara yerleri doldurmak için kullandıklarından sormaktan sıkılmadılar. <br> <br>ayrıca (bkz: united states)
ingilizceden türkçeye çevrildiğinde; bizi,bize anlamı vardır.
500 days of summer da karşımıza çıkan mükemmel bir şarkı.

http://kisalt.com/2s9
get out filmiyle en iyi senaryo oscarını kazanan jordan peele nin 22 martta vizyona girecek korku-gerilim türündeki yeni filmi.fragmandan anlaşıldığı kadarıyla yine etkileyici bir senaryo bizleri bekliyor.get out ta olduğu gibi final kısmında izleyiciyi tatmin açısından sıkıntı yaşatmazsa ki bunu ancak en az iki ters köşe yaparak yapabilirler en iyi film oscarı için iddialı bir yapım bizleri bekliyor olabilir.
jordan peele bu sefer biraz konuyu dağıtmış olsada genel anlamda filmi beğendim.daha sade bir anlatım beklerdim ama sanırım oscara yatırım amacıyla yönetmen filmi farklı şekillerde süslemeyi seçmiş.konunun ana temasının genel bir kıyamet senaryosuna dönmesi yerine sadece aileyle sınırlı kalması daha etkileyici olabilirdi.filmin sonunda bulunan iki ters köşeden birini yönetmen izleyiciye en ince ayrıntısına kadar anlatmayı tercih etmiş. diğerini ise film içine parça parça ipuçları yerleştirerek sizin keşfetmenizi istemiş.durum böyle olunca da ortaya hem çok dikkatli izlenip hemde sonrasında üstüne kafa yorulması gereken bir film ortaya çıkmış.