vapurdan düşen adamı anafor yaratarak öldürmek

http://haber.mynet.com/denize-dusen-adamin-son-anlari-kamerada-673152-yasam/

adresinde izleyebileceğiniz bir mallık belgeseli. cinayet anasını satim.

yıllardır her hava ve koşulda olabilecek en ilkel şekilde gerçekleştirilen vapurdan indirme-vapura bindirme aktivitesi yetmiyor, abidik gubidik şekilde gerçekleştirilen bu aktivite yetmiyor, bi de anlıyoruz ki limanlarda bu işlerden anlayan tek bir görevli bile yok. ulan beyin mi yok arkadaş sende, geminin motorunu niye çalıştırıyorsunuz, adam suda yaratılan o kuvvete nasıl dayanıp tutacak halatı? ulan adam gibi iş yapsanız herif zaten halata sarmış kendini, belli kurtaracak.

haber metnini yazan da aklına getirememiş olacak ki bunları, "bunun üzerine görevliler denize halat fırlatıyor. denize düşen yolcu halatı da tutamayınca bu kez vapur geri çekilerek can simidi atılıyor" gibi bir şey yazıyor. halbuki videodan açıkça görüldüğü gibi yolcu halatı tutuyor, kendini kaldırıyor ama eşzamanlı çalıştırılan motorlar sayesinde akıntıya girip kayboluyor.
ne yalan olan bitende her taraf suçlu, adam desen dikkatsiz bir şekilde, sanırım elinde telefon vardı, konuşuyordu ki önündeki şemsiyeli kadınından fark edemedi gibi, hadi bunu insanlık haline de verebiliriz. iskele çalışanları kurtarma eğitimsizliği yüzünden sıçıp sıvamışlar, hele o gemi açıldıktan sonra görevlinin elindeki can simidini resmen gökhan zan'nın kuğuya tuttuğu pide gibi tutması, adam halattan ayrıldıktan sonra atması tam bir komedi. şimdi aslında burada iskele görevlilerine kızmakta saçma gibi zira kaç kuruşa ve ne zorluklarla çalışıyorlar bilemem - çalışmasınlar madem diyebiliriz ama sorun o da değil, adama vermiyorlarsa gerekli eğitimi çıkıpta o da sormaz zaten neden vermiyorsun diye- ama bunlara gerekli eğitimi vermeyen şehir hatları işletmesidir suçlu olan. ya kaptan? kaptanlıkla ilgili bir bilgim olmadığı için körü körüne bir suçlama yapabilirim hakkında, tam güç motorla o kadar anafora dayanamayacağını düşünemeyecek kadar ya bilgisiz ya da kör bu adam. yeteri kadar uzaklaşmıştı aslında iskeleden. yüzyıllık metotla insan bindirir-indirirseniz olacağı bu. peki bu kaza bir şeylere ön ayak olacak mı? hayır

o değilde haberin yer aldığı videoya reklam koymakta neyin nesi, yok başlamadan çıkanlara alıştım da başladıktan bir kaç saniye sonra girmesi de tam bir kara komedi.