vatan sağolsun

her şehit haberi sonrası sarfedilen hede hödö. sağolmasın abi. bu gençlerin neden öldüğü sorgulansın, hesap sorulsun, bazıları koltuklarından olsun. neden aynı nakarat devam ediyor. bu kadar mı aciz ve çözümsüzüz.

bir diğeri de " kahrolsun pkk" dır.
gözüm gibi koruyup büyüttüğüm oğlumun kılına zarar gelmesin diye gözünün içine bakarken kalleşler tarafından öldürülmesinden sonra benden söylenmesi beklenen söz... kusura bakmasınlar ama ölen 1 tane zengin oğlu yokken yok öyle bir dünya.* * * *
ey vatan ver elini sıkayım, elimizden gidiyorsun, adiyö....(bkz: şair eşref)
bayraklı tabutlara söylenen ninni. her türk asker doğar gururlanmasının hayal kırıklığı/utancı.
saçmalık,bence insalığa hakaret.bu sistem sana ne verdi ki,vatan sağolsun diyorsun? benim askerde abim,kardeşim,sevgilim,babam,oğlum,dostum öldükten sonra,ben bitmişimdir zaten,sikmişim vatanı.sistem bunu insanlara öğretir,çünkü başkaldırma istemez,neden? cepleri dolmaz çünkü o zaman.insanlara vatan millet sevgisi altında rantlarını dayatıp,kendileri şömine önünde viski içerler.(ha bu dediğim vatan,sadece türkiye değil,kamboçya bile dahil.)
"varlığım türk varlığına armağan olsun. ne mutlu türküm diyene!" ile başlayan varlığın yok sayılması durumunun devamı niteliğinde söz.

incelemekte yarar var:
(bkz: andımız)