victoria's secret zorlu'da yaşanan transfobi

olayın özeti şu: mağazaya alışverişe gelen gülşen afife, satış görevlisinin de yönlendirmesiyle kendisine bir sütyen seçiyor, ancak denemek için kabinlere yöneldiğinde görevli "burada deneyemezsiniz, müşteriler rahatsız oluyor" diyor ve kahkaha atarak gidip müdürü çağırıyor. müdür de gelip "kadın olmadığınız için burada deneyemezsiniz" yanıtını veriyor. afife kadın olduğunu belirtmesine rağmen kendisine ısrarla beyefendi diye hitap ediliyor ve "bu kişisel değil, bizim gay çalışanlarımız da var" deniyor. kabinlerdeki kadınlardan destek görse de afife mağazadan ayrılmak zorunda kalıyor.

http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=24112

--------------------------------------

neresinden tutsanız ayrı bir kepazelik. bir kadına bu terbiyesizliği yapıp küçük düşürmeleri bir yana, önemli bir bok yemiş gibi övünerek "bizim gay çalışanlarımız da var" dedikleri ve lütfedip işe aldıkları gay'lerin gay olduğunu nasıl tespit ettiklerini de çok merak ettim. diplerini mi kokladılar yoksa kan testi mi yaptılar acaba?
başka hangi kıyafetleri denemek için kadın olma şartı aranıyor diye düşündüren durum.bülent ersoy aynı mağazaya gitse o dalga geçip gülen çalışan o sütyeni kendi elleriyle giydirirdi muhtemelen.insanlar bu kadar ikiyüzlü işte. kadınlarında mağazalarda pantolon denemesi yasak olsun.

(bkz: mağazada denemek için kadın olma şartı aranan kıyafetler)
zaten ancak türkiye'de gerçekleşecek bir olaydır. şaşırtmamıştır. heteroseksüel olup da çoluk çocuğu taciz eden dolu sapkın görmedi mi bu insanlar? trans bireylere sıra gelene kadar daha çok yol var.
öncelikle salı pazarını andıran içerisi çul çaput yığınına benzeyen bu tür mağazalara gitmek yerine daha derli toplu mağazalara gitmenizi öneriyorum; müşteri yoğunluğu nedeni ile çalışanları yarım deli diyebilirim.
olay eger dogruysa trans bireye buyuk saygisizlik edilmis ve gay calisanlarimiz var diyerekte sivanmistir. beni bu olayda sasirtan en buyuk sey ic camasirlarinin deneniyor olusu. o kadar para verip victoria's secretli oluyorsun ve daha once baskasinin cok afedersiniz ozel bolgelerine degmis ic camasiri aliyorsun. insan gercekten hayret ediyor.