woody allen

amerikalı yahudi yönetmen . farklı bir tarzı vardır , severim . kendimle çok ve pervasızca dalga geçişlerimi ondan aldığımı söylemişti sevdiğimin biri.
yaşayan dahilerden biri. aslında yönetmenlikten ziyade senaryo yazarlığı kendisini bu kadar önemli bir insan yapmıştır. hemen hemen her filminde benzer karakterler, benzer hikayeler olsa da bir şekilde bizim o filmden zevk almamızı sağlayan şey filmde geçen aforizmalar, zeka fışkıran absürdlükler oluyor. dünyanın en önemli oyuncuları için woody allen’ın herhangi bir filminde rol almanın büyük prestij sayılması bu yüzden. gişede rekorlar kırması, milyon dolarlık hasılatlar yapması falan değil. ayrıca hemen her sene bir film çekiyor olması ve genelde ortalamanın üstünde işler olması ciddi anlamda takdire şayandır.
bazı filmleri çok güzel bazıları vasat olan, "biseksüel olmak, cumartesi gecesi çıkacağınız birini bulma şansınızı ikiye katlar." indirgeyici sözün sahibi yönetmen.
"ilginçtir ki modern gökbilimcilere göre uzay sonlu bir alan. bayağı rahatlatıcı bir düşünce bu. özellikle de eşyalarını nereye koyduklarını unutanlar için."

woody allen
son zamanlarda linclenen yonetmen. adi tacizle anilmayan bir (1) adet
hollywood unlusu kalmadi onu gec de, bu adamin hayati cinsellikti zaten.
filmini izleyenlerin baska bir amaci var miydi ki? bel alti esprilere gulmekten baska? adam uvey kiziyla evleniyor tu kaka adam tacizle aniliyor ac davayi, "bi daha asla onla calismam" bla bla sanatciyla sanati ne zaman ayirabileceksiniz? oyuncuyla rolu? feminizm modasi gectiginde neye saricaksiniz gercekten cok merak ediyorum gelsin 2024 artik. 5 sene gibi yeterli bi sure gecsin de yeni moda akimini gorelim sıkıldım su anki demode duyarlarinizdan, hassasiyetlerinizden.