yarak

hayret daha 'olsa da yesek' diye yazan olmadı.

sen bunu gördün ya içinden hemen geçirdin di mi 'sen dersin' diye.
gençlik zamanlarında cam4'da takılıyor iken yabancı takipçilerin google translate kullanıp "ben emerim senin horoz ohh"* falan dediklerinde "not horoz, yarak" diye kendilerini sürekli aydınlatma gereği duyduğum kelime.
sürekli küfür ettiğim için tümcelerimde en çok geçen kelime. daha çok yarrak ya da yarrağmm şeklinde kullanıyorum. ehi ^^
yarrak yarraktır bamya bamyadır. bamyaya yarrak denilmez penis denilir cük denilir ama bazı erkeklik organları var mı oh my god !falan oluyorsun inanılmaz karizmatikler havalılar ışte onlara yarrak denir . yarrak yerine yarak demek de caiz olmasına karşılık " yarak " kelime anlamıyla bir şeyi ayırmak , parcamak , içini açmak anlamlarına gelebilir üçüncü çoğul şahısta.
silah anlamına gelen ve neden bilmiyorum antimilitarist olmama rağmen kulağıma hoş gelen kelime.
yarak "erkeklik organı" değildir.

erkeklik organı diye bir şey yoktur.

yaraka (penis, çük, artık ne diyorsanız) erkeklik atadığınızda trans kadınları kadınlıktan, trans erkekleri de erkeklikten atıyorsunuz. non-binary'ler ise zaten tüm bunların dışında kalıyor. bilerek yapıyorsunuz demiyorum, ancak transfobi de tıpkı homofobi, kadın düşmanlığı, yabancı düşmanlığı ya da ırkçılık gibi sinsi bir şey. bazen, niyetimizin dışında yaptığımız şeyler.

daha kapsayıcı bir dile ihtiyacımız var ve inanın hiç de zor değil.

yarak sevmek transfobiye gerekçe olmamalı.
  • /
  • 2