yaşına göre olgun davranmayan insan

herkesin içinde bir çocuk vardır, kimse de öldürmesin zaten o çocuğu da, ama gerçekten olduğu yaşa göre bu çocuksu hallerini sürdüren , öyle davranan insanlar gerçekten çok itici ve çok salakça davrandıklarını bilmeliler. bir alınganlık, bir çekememezlik ki bu çekememezlik kısmı resmen komedi, anaokulu bebeleri gibi davranışlar sergileyenleri var şaka gibi. bazı şeyleri ciddiye almayı gerçekten abartıyorlar, yapmayın bunu komik oluyorsunuz.

tanım: yeterli olgunluğa ulaşamadığını gösteren kişidir.
yaşına göre olgun davranmama bilinçli yer yer kasti yapılıyorsa ve normalde böyle değilse tadından yenmeyen durum, ancak çocuksa davrandığının farkında değilse ve bunu alışkanlık haline getirip iyice benimsemişse tahammülü namümkün durumdur. düşününce yaşına göre olgun davranmamayı taşımak bile bir marifet.
yaşına göre olgun davranmak zorunluluğu olmadığını bilen insandır.
olgun davranma zorunluluğu, meslek seçme zorunluluğu, sakin olma zorunluluğu...
zaten yeterince zorunluluk var.
dahası; kimse de demiyor ki "aga bu nedir? benim hayatım bu!"
sözde bir normalliğe yaklaşmaya çabaladıkça kişiliğimizden taviz veriyoruz.
"herkes beni sevsin hastalığı"na yakalananların sayısı gün geçtikçe artıyor.
çok geçmiş olsun herkese. yakın zamanda iyileşmeniz dileğiyle...
kimine göre davranış bozukluğu şeklinde yorumlanırken, kimi de genç kalabilmeyi başarmış olarak bu insanı pofpoflar. sempatik ve eğlenceli olmak ile karıştırılmamalıdır. yer ve zamanına göre davranışlarını belirlemelidir.
kafasına davaynan vurulsa bile aklı başına gelmeyecek insandır. zamanınızı boşa harcamayın. *
her daim neşeli ve pozitif insandır.böyleleri hayatı daha yaşana bilir kılıyor.bir düğünde görmüştüm 80 küsur yaşındaki amca 2 saat aralıksız halay çekmişti.amcanın bu hareketi gençlere özgü olduğu için bir çok insan tarafından acımasızca delilik,oturaklı olmamak gibi saçmalıklarla eleştirmişlerdi.tabi amcanın bu durum sikinde değildi.
benim kafama takılan her zaman marjinal görmeye alışdığım biz ibneler toplumun sosyal kurallarını neden bu kadar önemsiyoruz ?


(bkz: toplumun ahlak kurallarını ölümüne savunan eşcinsel)
belirli yaş grubundaki insanların aynı tür zihniyatta olmaları ve genelinin belirli bir tür davranışlar sergilemesi o yaş grubunun tavrından biraz daha fazla alaycı, ciddiyetsiz, neşeli olma durumumda ortaya çıkan vaka.
tıp falan okumuştur. sonra üstüne uzmanlık. sonra üstüne üstüne üstüne üstüne üstüne ne zaman büyüyecek la bu adam hehe
akıl yaşta değil baştadır lafını akla getirir.bazı insanlar 50 yaşına gelsede büyümüyor.
hiç zorlanmadan bulabileceğiniz tiplerdir. kendini bilmek hayattaki en önemli sıçrama tahtalarından biridir.
maalesef ki hep karşıma çıkan insan tipi
"çocukluk çocuğa yakışiyor be birader, sen yapma" diye uyarmaktan kendimi esirgemediğim, en kıl olduğum tiplerdir galiba.