yunus

dünyadaki bütün denizlerde yaşarlar. insanoğlu için denizlerin en eğlenceli ve belki de en sevilen canlılarının başında gelirler. bir çok türü vardır. hatta tatlı suda yaşayan bir türü olan la plata adı verilen türü vardır. sürüler halinde yaşarlar ve ortalama 35 yıl gibi bir süre yaşar ve avlanırlar. güçlü kuyrukları ile muhteşem bir sıçrama ve yüzme yetenekleri vardır. yaralandığında veya yavrusu yakalandığında insan gibi inleme sesleri çıkarmaktadır.
vandaki 7.2 büyüklüğündeki depremde göçük altında kalmış.üzerinde ölü bir adamın eli ile görüntülenen,bakışlarının herkesin yüreğini dağladığı o çocuk...yunus
memelidir kendileri. seksi sadece çiftleşmek değil seks için de yapıyorlar aynı zamanda. surat ifadeleri habire gülüyorlarmış izlenimi yarattığından çok sevimli gelmekte. ancak bu hayvan bildiğin katil olabiliyor yeri geldiğinde.
yunuslar tutsak olamaz. .... http://www.ntvmsnbc.com/id/25323078/ ...
eti civa zehri taşıdığı halde avlanarak başka isimlerle balık pazarında satılan akıllı deniz memelisidir. karşılaştıkları her türlü kötülüğe rağmen insanlara olan yakınlıkları ile hümanist deniz canlısı olarak da bilinirler.
(bkz: the cove)

http://mijardingrande.blogspot.com/2010/05/cove-2009-korfez-yunus-gosterileri.html
http://www.ntvmsnbc.com/id/25344846
motorsikletli polis birminin adı.
bu arkadaşları çoğu zaman gözlerindeki marka güneş gözlükleriyle motorsikletlerine yaslanmış poz verirkene görürüz.zannedersiniz katolog çekimindeler.bide zort diye önünüzde belirip kimlik isterler ya işte o zaman...*
emniyetin akademinin en yakışıklı polislerini seçerek oluşturduğu motorlu polis birimi, nedendir bilmem kendilerine karşı inanılmaz bir ilgi alakam vardır, bırak kimlik sormayı direk üst arayabilirler bence sakıncası yoktur *
kuran-ı kerimde adı geçen peygamberdir. günah işlediğinde etiği duası allah tarafından kabul görür..

''allâh'ım! senden başka hiçbir ilâh (ibâdet edilecek mâbüd) yoktur seni bütün noksanlıklardan uzak tutar, tenzih ederim gerçekten ben,haksızlık edenlerden (zâlimlerden) oldum''
pedallı bir tür deniz aracına verilen addır.
bunlardan polis olanlarından bir tanesini yolda yürürken gördüm. kaskını çıkarmıştı, kar maskesi vardı, sadece gözleri görünüyordu. açık tarafından anladım, hafif esmer teni vardı. bayağı da kalıplıydı. çok hoşuma gitmişti. dik dik baktım bilerek, kıllansın diye. sonra da arkamı dönüp götümü ovuşturdum, iyice kıllansın da seks teklif etsin diye. ama o kaskını takıp motoruna binip gitti.
antalya'da sahilin uzak taraflarında görmüşlüğümüz vardır. gerçi ben gördüm mü görmedim mi çok hatırlamıyorum ama abim falan görmüştü.
zeka bakımında adeta insanların denizde yaşasanlarıdır diyebiliriz. bakıcılarına tecavüz edenleri varmış. her türün iyisi de var kötüsü de. türleri genellememek lazım.