zenginleri anlamak

akıllara şahikanın fakirlere verdiği iftar yemeğini getirmiştir

şahika:sevgili yoksullar, istakozun küçüğü oluyo buuooo.. (herkes gitmeye yeltenir) ya nereye nereye gidiyorsunuuuz? bak, hişş, hemen koklayıp vazgeçmeyin, kamamber peyniri ayak gibi kokar normal birşey bu.. ya siz zorlayın kendinizi yiyin! çok pahalı birşey oo! yaaa! ya sevgili yok.. gelir misiniz buraya! sevgili yoksullar! yer misiniz! yoksullar! (ağlamaya başlar) yaa.. ya niye hep böyle oluyor ya, niçin benim yaptığım hiç bir şey olmuyor ya,ni bunu da mı beceremiyorum o may gat o may gat may gat..

burhan:şahika hanım, şu ana kadar katıldığım en elit iftar sofrası bu, biraz sos ayak gibi kokiyi ama insan zamanla alişiyi yani.. delüğanlı, şu şeylerden bana getürsene, hepsünden getir ben yicem ya lan.. ver ver..
valla ben bu insanoğlunun fakirini de anlamadımki.

demeyeyim demeyeyim diyorum ama kendimi tutamıyorum. şimdi o dalgası geçilen richie rich bebesinin annesi babası var ya. işte o ananın babanın yerinde olsaydınız "yauw milletin çocuğu açlıktan ölüyorken bizim çocuğa tekne almamız mübah değil" gibi komünist bir yaklaşım sergiemeyecektniz * hatta yat falan bile alabilirdiniz çocuğunuza.

oha lan farkında olmadan zenginleri anlamışım.